W jaki sposób wzmocnić komputer, co wymienić?

Hej, mój pecet ma już kilka lat i chciałbym go rozbudować tak, by już te nowe gierki jako tako śmigały, np. Battlefield 4 - niestety chodzi ledwo tylko na niskich detalach…

Moja aktualna konfiguracja :

Płyta główna - Gigabyte GA-MA770T-UD3P (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Procesor - AMD PHENOM II X3 720 Black Edition BOX (2.8GHz,7.5MB,95W,AM3)

Pamięć - Patriot EXTREME PERFORMANCE 2X2GB 1333MHz DDR3 7-7-7-20 DIMM kit

Karta graficzna - Gigabyte Radeon HD 4870 1GB DDR5 (256bit)

Dysk - Samsung Spin Point F2EG HD502HI, 500GB, SATA II, 16MB (HD502HI)

Zasilacz - OCZ ModXStream Pro 600W modular SLI PSU (OCZ600MXSP-EU)

Idzie jakoś tutaj coś rozbudować za sensowną kasę? Kierunek to gry.

Myślę nad np. dokupieniem pamięci RAM i odblokowaniem rdzenia na procku, bo ponoć jakoś jest to możliwe w tym modelu…

Cześć,

ile zasobów pieniężnych masz do wydania?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Wiadomo jak to jest - za wiele nie - jakbym miał dużo to bym zmienił całego blaszaka :slight_smile: Nie wiem w ogóle na co się nastawiać - czy grafika - czy pamięć czy procek… Powiedzmy że za 300 zł coś zdziałam? Czy 500?

w twoim przypadku słabszej karty niż HD7790 koszt około 450zł nie ma sensu kupować , każda tańsza alternatywa będzie tylko trochę wydajniejsza od twojej obecnej karty ,ale znów jak kupisz HD7790 to twój procesor będzie ograniczeniem w nowszych grach jak wspomniany BF4

twoja obecna karta jest jeszcze nie najgorsza ,i zmiany zacząłbym od procesora i płyty głównej

A tu mi tak wszyscy polecali tego procka i kartę, że AM3 to na długo i przyszłościowo :slight_smile:

do twojej płyty mógłbyś kupić procesor Phenom II X4 965 BE, ale trudno już go dostać w sklepach a jeśli jest np. w komputroniku ,to cena odstrasza bo około 500zł i się zupełnie nie opłaca ,gdy o wiele wydajniejszy i5 intela można mieć już za 650zł

albo zmienisz teraz kartę ,podkręcisz swój procesor ile się da ,albo procesor i będziesz zbierał na kartę kasiore

obie rzeczy wymagają zmiany jeśli chcesz dobrze pograć w takie gry jak BF4