W jaki sposób zabezpieczyć folder przed modyfikacją i usunię

W jaki sposób zabezpieczyć folder(wszystkie w nim zawarte pliki) przed modyfikacją i usunięciem? Czasami sie zdarza ze podczas uruchomienia jakiegos programu pokazuje sie komunikat nie mozna uruchomic poniewaz pliki zostaly zmienione lub usuniete.

Niewidzialny folder: http://demonstracje.instalki.pl/systemo … folder.php

Jemu raczej chodzi o to, że w ogóle nie da się go edytować (a ten co podałeś Chillout wystarczy znaleźć). Klikasz prawym na folder --> Właściwości --> Zaznaczasz Tylko do odczytu i ewentualnie Ukryty --> zastosuj --> ok

U mnie działa.

//Edit

Przypomniałem sobie, że istnieje program “Tajniak” którym można szyfrować pliki i nakładać na nie hasła tylko do odszyfrowania tym programem. Właśnie wtedy wyskakiwał ten komunikat że plik jest zaszyfrowany i nie może być edytowany czy coś takiego.

Poszukaj go w internecie, jak znajdę płytkę to udostępnię go.

Ale czy ten program umożliwi ze pliki nie beda modyfikowane przez jakies inne programy lub wirusy?

Dodane 25.04.2009 (So) 21:57

Mi chodzi zeby zabezpiczyc folder “neostrada” przez jaką kolwiek zmiana. Np Folder Guard zle sie spisuje bo nie mozna uruchomic pozniej aplikacji.

W opcjach folderu zakładka widok odznacz opcje użyj prostego udostępnianie plików, następnie właściwości na wybrany folder, zakładka zabezpieczenia,

następnie ustaw prawa na dany folder z wbudowanego konta Administratora (rzecz jasna to konto jest zabezpieczone hasłem i nie jest używane na co dzień) na konto używane na co dzień

Pozdrawiam.