W jaki sposób zainstalować podczerwień?

Mam pewien problem, pisałem o nim tu. Coś zrobiłem chyba źle i dlatego też zadaje pytanie, które zawarte jest w temacie postu. Posiadam taki pakiet obsługi danych podczerwieni: Handset Manager MA-660 Infrared Data Suite. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam. :slight_smile:

IrDA służy do bezprzewodowej komunikacji komputera z innym odbiornikiem podczerwieni. Obsługuje wszystkie dotychczas wyprodukowane komórki ze złączem IrDA, a także inne urządzenia wyposażone w interfejs IrDA takie jak: laptop, palmtop, drukarka, aparat cyfrowy, umożliwa również połączenie dwóch PC.

Instalacja:

Zacznijmy od włożenia IRDA do portu USB. System wykryje nowe urządzenie.

Kiedy komputer ją wykryje i zażąda sterowników to podajemy mu płytkę żeby sobie na niej poszukał, po czym zainstalował. Jeśli system domaga się restartu to robimy restart.

Jesli pojawi się taki oto komunikat, nie przerywać instalacji! !!

Po zainstalowaniu sterowników widziany jest jako Kingsun SF-620

W pasku zadań powinna pojawić się ikonka…

Po instalacji wchodzimy w Menedżera użądzeń i sprawdzamy czy Irda jest widoczna i czy nie ma wykrzyknika sygnalizującego konflikt.

Jesli jest wykrzyknik to należy odinstalować urządzenie i ponowić instalację, najlepiej rozpakować plik ze sterownikami, skopiowac je na dysk twardy i recznie podać ich lokalizację…

START USTAWIENIA PANEL STEROWANIA SYSTEM SPRZĘT MENEDŻER URZĄDZEŃ IRDA PRAWY PRZYCISK MYSZY AKTUALIZUJ STEROWNIK ZAINSTALUJ Z OKREŚLONEJ LISTY WYBIERAMY ŚCIEŻKĘ PRAWIDŁOWEGO STEROWNIKA…

Najistotniejsze są dwa pliki:

Aby przesłać informację należy oba urządzenia ustawić naprzeciw siebie w taki sposób, aby porty IrDA były dla siebie widoczne (ale nie za blisko siebie)

Najlepiej spróbowac tak: przystawić telefon ta stroną po której znajduje się łacze na podczerwień po ówczesnym jego włączeniu i powolnym oddalaniu telefonu, z tego co wiem to IRDA łaczy się najlepiej w odległości 20-30cm. Zbyt bliskie ulokowanie telefonu i IRDY sprawi, że oba sygnały będą się wymijały i w nielicznych przypadkach bedzie się łaczyła.

Jezeli ktos nie wie czy jego IRDA w danym momencie działa lub chce używać IRDY do innych celów to wchodzi w: Panel sterowania/(jeżeli prawidłowo zainstalowaliśmy IRDE to pojawi się na w Panelu ikonka - Łącze bezprzewodowe) wchodzimy w łącze bezprzewodowe i tam zaznaczamy odpowiednie okienka, te które nas interesuja.

to jeszcze nie wszystko…

W systemie XP należy utworzyc nowe polaczenie internetowe, wybierając

dla niego jako modem pojawiajacy w managerze sprzetu na czas

podlaczenia telefonu do komputera. U mnie w XP

pojawia sie Standard Modem over IR link. Nastepnie należy skonfigurowac odpowiednio

telefon do polaczen z GPRS.

na pulpicie powinna ukazac sie także taka oto ikonka:

teraz już w łatwy sposób możemy wysyłać pliki z komputera do telefonu…

aha… po właczeniu irdy w telefonie i przysunieciu go do naszej irdy system powinien wykryć telefon, a na pasku zadań pojawi się druga ikona

jesli tak się nie stanie i wyskoczy komunikat mowiący o problemie z połączeniem to znaczy, że z naszym połączeniem jest cos nie tak

Problemy:

co zrobić jak zrywa połączenia…

  1. wchodzimy START / PANEL STEROWANIA

  2. otwieramy ikonkę SYSTEM / SPRZĘT / MANADZER URZĄDZEŃ

  3. najtrudniejsza operacja: znalezienie kontrolera sterującego naszą IrDA,

W tym celu klikamy na KONTROLER UNIWERSALNEKJ MAGISTRALI SZEREGOWEJ

  1. otwiera się kilka (u mnie 8) GłŁÓWNY KONCENTRATOR USB

  2. po kolei klikamy na każdy i sprawdzamy coś takiego: zakładka ZASILANIE. Jest? - ok, nie ma? - zamknij i następna!

  3. po kolei aż znajdziemy swoją IrDE

  4. następnie dwuklik na ZARZĄDZANIE ENERGIĄ i tan NALEŻY odznaczyć: ZEZWALAJ TEMY KOMPUTEROWI NA WYŁACZANIE TEGO URZĄDZENIA W CELU OSZCZĘDZANIA ENERGII.

są problemy z połączeniem albo nie ma go wogóle…

Ustawiłeś prędkość zgodnie z tym co pisze w instrukcji?

Musisz wejśc w Panel Sterowania/System/Menedżer urządzeń/ i w ustawieniach portu IrDA zmienić prędkośc na inną, a najlepiej testować urządzenie na różnych prędkościach wybierając najbardziej optymalną…

Standardowo ustawia się najczęściej na 115.200 i NIE działa wtedy ani z Nokią 6310i ani z SE T-610. Po zmniejszeniu prędkości nie ma już problemów.

DROBNA UWAGA:)

Ponad 95 % ird a może nawet więcej jest w zupełności sprawna tylko

nie działa bo ich właściciele nie umieją ich uruchomić albo popełniają

drobne błędy które wystarczają żeby nie uzyskać połączenia telefonu z komputerem.

Także nie należy od razu się poddawać i bluźnić na IRDE, tylko wykazać troche intencji własnej i twórczej i pomyśleć :wink:

jeszcze jedna uwaga… prosze nie zapomnieć o włączeniu portu podczerwieni w telefonie! !!

pzdr

lukas.ksawera , zastosowałem się do wszystkich instrukcji i nadal mam zonka. :frowning: Wrzucam screeny, jeśli możesz, to luknij co i jak. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam. :slight_smile:

Screen 1

Screen 2

Screen 3

Screen 4 <= tak samo jest przez kolejne 15 minut. :frowning:

Screen 5

Bardzo obszerny temat :stuck_out_tongue: o tej Irdzie

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto … highlight=

screen5 -> ustaw mniejszą wartość i wtedy spróbuj