W jaki sposób zwiększyć rozmiar partycji?


(Slawekbednarek) #1

Witam.

Dzisiaj dostałem zlecenie na jutro, aby zwiększyć u pewnej osoby miejsce na partycji systemowej. Problem w tym, że nigdy tego nie robiłem i prosiłbym o szczegółowe wyjaśnienie krok po kroku i jakim programem to wykonać (boje się głównie o utrate danych). Szukałem w Google jednak nie znalazłem zadowalającego mnie tutorialu.


(adam749) #2

Setki razy było:

http://www.google.pl/search?client=fire ... j+w+Google


(Slawekbednarek) #3

Ale w żadnym z tych pierwszych 10 tematów nie znalazłem intrukcji Krok po Kroku jak wykonać zwiększenie rozmiaru partycji.


(adam749) #4

Tu napisałem jak to zrobić krok po kroku programem Partition magic: viewtopic.php?f=2&t=211833&hilit=+powi%C4%99kszanie+partycji


(michall36) #5

http://komputery.katalogi.pl/Partition_ ... 28436.html


(Slawekbednarek) #6

Ok, znalazłem opis w jednym z numerów PCF, tylko mam pytanie bo pisze tu, że zaznaczam partycje którą chce powiększyć (mowa o Partition Paragon Manager), potem wybieram Partition -> Move/Resize partition... -> później wg wskazówek mam wpisać w polu Please specify new partition size docelowy rozmiar partycji. I tu pojawia się moje pytanie: Czy ten opis jest zgodny tylko w przypadku, gdy na dysku zostało wydzielone wolne miejsce do dodania tych megabajtów do modyfikowania partycji? Oraz czy muszę wydzielać ilość miejsca jaka zostanie dodana, czy program te miejsce wolne pozbiera z innych partycji?


(michall36) #7

człowieku podałem Ci link wcześniej z bardzo dobrym opisem kliknij w link: http://komputery.katalogi.pl/Partition_ ... 28436.html


(Slawekbednarek) #8

Tak, tylko z tego co pisze pod tym linkiem rozumiem, że autorowi chodzi o stworzenie nowe partycji, a ja chcę tylko powiększyć o pareset MB partycje systemową bez tworzenia innych partycji.