W jaki sposów zwiększyć VRAM w Intel HD Graphics?

Witam posiadam kartę zintegrowaną Intel HD Graphics w laptopie Lenovo G40-30 która posiada 1 gb ramu ale system widzi tylko 64 mb oczywiście to jest nie możliwe ponieważ laptop jest z tego roku… gdy odpalam gre pokazuje że shaderów jest 746 a vram tylko 64 przez to gry 6 letnie tną się niemiłosiernie na low… w biosie nie ma nic takiego żeby zwiększyć a wiem że jest to możliwe. 

tak to wygląda:

28222562f28b.jpg

Pamięć jest przydzielana dynamicznie w ramach pamięci RAM.  Ani w biosie ani w sterowniku nie ma możliwości zmiany rozmiaru vram. 

Na pewno nie możesz wymagać od tego komputera zbyt wiele, procesor to jeden z najsłabszych modeli w laptopach, ledwo 2GB pamięci i grafika nieprzewidziana do grania.

de563f9e1cd5.jpg tak jest jak odpalam gre . Procesor jest 4 rdzeniowy

Jeśli masz celerona n2840 to jest to 2 rdzeniowy, bardzo słaby procesor. A grafika jaką ma wydajność możesz zerknąć tutaj http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-Bay-Trail.103037.0.html 

Jak widać praktycznie żaden współczesny tytuł nie zadziała płynnie na nawet najniższych ustawieniach, nie mówiąc o grze z tego roku. Jeśli chcesz grać musisz kupić lepszy sprzęt, najlepiej stacjonarny. Laptopy za 1000zł niestety ale nadają się tylko do prac biurowych i korzystania z internetu, jakkolwiek nie zachwalałyby ich reklamy.