W jakich folderach są resztki po odinstalowaniu?

witam, gdzie windows7 przechowuje resztki po odinstalowanych programach? uzywam ccleaner jednak nie usuwa wszystkiego i chcialbym pokasowac recznie,sprawdzilem foldery temp i prefetch.

W kilku różnych miejscach + w rejestrze. Czyszczenie “na pieszo” jest w wielu przypadkach bardzo pracochłonne.

Używaj do odinstalowywania np. programu Revo Uninstaller http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst … 12741.html

C:\Użytkownicy\twoja nawa konta\AppData

Trzeba włączyć widoczność “Pokazuj ukryte foldery, pliki, dyski” w opcjach folderów w Panelu sterowania, bo folder AppData jest domyślnie ukryty.

Kiedyś programy nie miały deinstalatorów. Od pewnego czasu powstał niepisany wymóg aby każdy szanujący się programista tworzył deinstalator do swoich programów. Niestety deinstalatory tworzą ci sami ludzie którzy są autorami programów i często robią to tak aby programu w całości nie dało się odinstalować. Autor programu może dokonywać wpisów do różnych miejsc czy katalogów i nie tylko podczas instalacji programu ale także wtedy gdy program jest uruchamiany. W pewnych wypadkach jest to nawet zrozumiałe bo jeśli program jest w wersji trial, to nie powinien dać się ponownie zainstalować po upływie pewnego czasu. Nic więc dziwnego, że często trudno znaleźć te wszystkie wpisy. Najbardziej wredne pod tym względem programy jaki spotkałem, to Photoshop i QuickTime. Próbowałem kiedyś po standardowej deinstalacji usuwać z rejestru wpisy związane z QuickTime i po ponad stu usuniętych wpisach zrezygnowałem bo do końca było jeszcze daleko. :frowning: