W jakiej jakości odtwarza zintegrowana karta dźwiękowa

Witam! Czy przy słuchaniu muzyki na układzie Realtek ALC888B a jakieś nie zintegrowanej karcie dźwiękowej jest różnica jeśli używam takich zwykłych głośników?

Genius SP-G10

I czy muzyka która jest w 320kb/s jest odtwarzana w tylu kb/s ?

Na takich głośniczkach nie odczujesz żadnej różnicy w jakości dźwięku.

Co do muzyki, bitrate to bitrate, jakie jest w pliku takie będzie odtwarzane, ale trzeba pamiętać że samo bitrate nie stanowi jakości, bo zależy jakie było źródło takiego pliku. Przykładowo 128kbps zripowane z oryginalnej płyty CD będzie brzmiało lepiej niż 320kbps a nawet sam WAV zgrany z kasety magnetofonowej.

-i tak i nie. Pewnie będzie różnica jeżeli

zripujemy do 320KB/s czy do 32KB/s Na lichych głośniczkach czy telefonie, faktycznie i tak niewiele zauważymy.

Na tych głośnikach żadnej różnicy nie będzie :slight_smile: A tak generalnie zintegrowane karty graficzne mają już bardzo ładne układy i z reguły w pełni wystarczające dla większości użytkowników.

CZy muzyka jest odtwarzana w tylu w ilu była zapisana no oczywiście, tylko czasami można spotkać się z utworami o zmiennej prędkości bitrate.

przy takim sprzęcie to pozostaje CI tylko odpowiednio ustawić odtwarzacz na którym słuchasz muzyki, bo z jutubi i tak będzie kicha. nie ma co więcej kombinować.

jak masz 300zł to kup sobie logitech 5.1 x 530 + crativa używkę karte dzwiękową za 50zł i wtedy będzie o wiele lepiej a różnica będzie słyszalna.