W jakiej kolejności sterowniki instalować po zainstalowanu Windowsa

(Damianovy) #1

Cześć, w jakiej kolejności instalować te sterowniki: bios,grafika,muzyka,płyta główna,siec? bo slyszałem, że jak się zainstaluje w innej kolejności to są problemy. Dzięki z góry. Mam Windows 7 x64 Home Premium.

Poprawione Moderatorze. A jeżeli mam takie sterowniki to możecie mi napisać w jakiej kolejności? bios,grafika,muzyka,płyta główna,siec

(Semtex) #2

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta, dziękuję za uwagę.

Chipset -> GPU -> karta dźwiękowa-> peryferia.

Kolejność nie jest aż tak ważna…

(rgabrysiak) #3

Cześć,

Masz jakieś problemy z  komputerem, że chcesz zaktualizować BIOS? Bądź zamierzasz zainstalować np. nowy procesor, który nie jest wspierany na starym BIOSie? Jeżeli nie to odpuść sobie jego aktualizację.

W kwestii sterowników, najpierw sterowniki do płyty głównej, później pozostałe - dzwięk, grafika etc.

(Cedar) #4

Zapamiętaj: bios to nie jest sterownik tylko firmware płyty głównej.

Gdy nie masz uzasadnionego powodu aby go wgrywać/aktualizować to tego nie robisz.

Bios nie jest instalowany w systemie i nie trzeba go wgrywać po każdej instalacji systemu ale w pamięci flash płyty głównej.

Sterowniki instalujesz zaczynając od “Chipset” a późnij najczęściej “jak leci” jednak wiele zależy od konfiguracji sprzętu i typu systemu.

(Odyniec_Stary) #5
  1. Chipset płyty głównej.

2. Karta graficzna.

3. Dalej wedle potrzeb.

(witek-pl) #6

Ja instaluję zawsze w kolejności: chipset, grafika (dla własnej wygody jako drugie ale można ostatnie), dźwięk, LAN i nigdy nie miałem problemów. Zresztą Win7 i tak instaluje własny komplet więc dedykowane stery to niejako update już zainstalowanych, co nie zmienia faktu że lepiej instalować te pochodzące od producenta podzespołów,

(Damianovy) #7

OK dzięki chłopaki.

(roobal) #8

Nie musisz też restartować komputera po każdej instalacji sterownika. Instalujesz wszystkie sterowniki i po instalacji ostatniego wykonujesz restart. No chyba, że jakiś sterownik naprawdę wymaga restartu, no to inna sytuacja.