W jakiej kolejności sterowniki instalować po zainstalowanu Windowsa

Cześć, w jakiej kolejności instalować te sterowniki: bios,grafika,muzyka,płyta główna,siec? bo slyszałem, że jak się zainstaluje w innej kolejności to są problemy. Dzięki z góry. Mam Windows 7 x64 Home Premium.

 

Poprawione Moderatorze. A jeżeli mam takie sterowniki to możecie mi napisać w jakiej kolejności? bios,grafika,muzyka,płyta główna,siec

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta, dziękuję za uwagę.

 

Chipset -> GPU -> karta dźwiękowa-> peryferia.

Kolejność nie jest aż tak ważna…

Cześć,

 

Masz jakieś problemy z  komputerem, że chcesz zaktualizować BIOS? Bądź zamierzasz zainstalować np. nowy procesor, który nie jest wspierany na starym BIOSie? Jeżeli nie to odpuść sobie jego aktualizację.

 

W kwestii sterowników, najpierw sterowniki do płyty głównej, później pozostałe - dzwięk, grafika etc.

 

Zapamiętaj: bios to nie jest sterownik tylko firmware płyty głównej.

Gdy nie masz uzasadnionego powodu aby go wgrywać/aktualizować to tego nie robisz.

Bios nie jest instalowany w systemie i nie trzeba go wgrywać po każdej instalacji systemu ale w pamięci flash płyty głównej.

 

Sterowniki instalujesz zaczynając od “Chipset” a późnij najczęściej “jak leci” jednak wiele zależy od konfiguracji sprzętu i typu systemu.

  1. Chipset płyty głównej.

  2. Karta graficzna.

  3. Dalej wedle potrzeb.

Ja instaluję zawsze w kolejności: chipset, grafika (dla własnej wygody jako drugie ale można ostatnie), dźwięk, LAN i nigdy nie miałem problemów. Zresztą Win7 i tak instaluje własny komplet więc dedykowane stery to niejako update już zainstalowanych, co nie zmienia faktu że lepiej instalować te pochodzące od producenta podzespołów,

OK dzięki chłopaki.

Nie musisz też restartować komputera po każdej instalacji sterownika. Instalujesz wszystkie sterowniki i po instalacji ostatniego wykonujesz restart. No chyba, że jakiś sterownik naprawdę wymaga restartu, no to inna sytuacja.