W jakiej sieci wziąć internet?


(uphate) #1

Witam, mam biuro w małej miejscowości i zastanawiam się w jakiej sieci i jaki internet wziąć bezprzewodowy tak myślę, do przeglądania stron i ewentualnie youtube. Bo z tego powodu, że wynajmujemy lokal a nie ma tam podprowadzonej linii na neostrade, to tak myślę o jakimś bezprzewodowym internecie tanim i z dobrym zasięgiem, przeglądałem oferty ale z tych mapek tam nic nie rozumiem. Jeśli ktoś ma tam internet lub miał styczność to fajnie jakby się podzielił doświadczeniami.

Pozdrawiam


(Tomas91) #2

Sprawdź czy nie ma u ciebie jakiegoś lokalnego dostawcy internetu radiowego. Ceny (przynajmniej w mojej okolicy) około 50 zł za 2Mb bez limitu danych.


(adam9870) #3

Ale chodzi o internet bezprzewodowy czy mobilny? Czym to się różni? Mobilny czyli z Orange, T-Mobile (blueconnect), Plus (iPlus), Play itp. Potrzebny jest modem, żeby się z nim połączyć i właśnie przeglądając oferty tych usług dostępu do Internetu mogłeś natrafić na jakieś mapki (chociaż niekoniecznie, najlepiej gdybyś podał link do strony, którą przeglądałeś - wtedy możnaby się jednoznacznie wypowiedzieć, a nie zgadywać). :slight_smile:

Tutaj nawet nie jest potrzebny abonament. Można kupić modem, np. taki:

http://allegro.pl/huawei-e220-7-2-mbit- … 15536.html

oraz kartę http://allegro.pl/internet-orange-free- … 22236.html

  • tutaj akurat karta z transferem 6 GB do wykorzystania przez rok. Potem można albo doładować, albo kupić kolejną. Wedle uznania. Oferta bez abonamentu.

Akurat modem, który podałem jest o tyle fajny, że można o zainstalować nawet na Windowsie 7 64-bitowym (http://www.wss.pl/forum/watek/mobilny-i … bor,539412). Oczywiście można też znaleźć ofertę na abonament, co kto lubi.

Natomiast “internet bezprzewodowy”, to taki działający w paśmie 2,4 / 2,5 / 5 GHz. Taki właśnie internet oferują choćby lokalni dostawcy w danej miejscowości. Tak zwany internet drogą radiową.

Jeżeli chodzi o ten pierwszy Internet, w jakiej miejscowości mieszkasz, o ile to nie tajemnica?

Jeżeli chodzi o ten drugi, najlepiej byłoby chyba przejść się po firmach i zapytać o możliwości techniczne i poziom oferowanych usług. Zresztą w przypadku tego pierwszego internetu, to też mógłby być dobry pomysł (salony Orange, T-Mobile, Plus, Play).

Ten pierwszy Internet działa w taki sposób, że jesteś w Warszawie i masz Internet. Bierzesz laptopa + modem i jedziesz do Szczecina i też masz Internet. W przypadku tego drugiego internetu, jeżeli jest to lokalny dostawca, *raczej* nie możesz na to liczyć (nie jestem pewien - najlepiej o to zapytać firmę, która będzie świadczyć Internet).

Pozdrawiam.


(Le_mar) #4

Odznacz gsm i wpisz swoją miejscowość, zobaczysz jakich masz dostawców w swojej okolicy (im bliżej stacji tym lepiej):

http://mapa.btsearch.pl/


(blackdaro) #5

Potwierdzam,używam modelu tego http://193.23.48.140/modem-huawei-e585- … 80071.html i jestem zadowolony tak jak w kraju i zagranicą.