W jakim banku założyć konto

Witam.

Jak w temacie interesują mnie 3 banki: PKO, Allior Bank i mBank. Który najbardziej polecacie ??

mbank

radek8 , a może tak napiszesz jakieś konkrety?

no właśnie …chodzi ci o rachunek oszczędnościowy? lokaty?

Chodzi mi o zwykłe konto, takie ogólne, chyba oszczędnościowe.

bez_pseudonimu mógłbyś jeszcze napisać argumenty ??

To chyba czy na pewno?

Różnica miedzy ROR a Oszczędnościowym jest spora, zarówno w możliwościach jakie oferują jak i kosztach jakie się ponosi. Korzystanie na co dzień z rachunku oszczędnościowego - płacenie, etc. jest dość kosztowne.

Zanim zaczniesz pytać o “najlepsze” to pomyśl nad tym, do czego konkretnie potrzebujesz to konto.

No i podstawowe pytanie. Masz skończone 18 lat? Jeśli nie, to nie możesz założyć zwykłego konta tylko tzw. młodzieżowe. A to inna bajka.

Konkrety!

Mam skończone 18 lat, chodzi mi o konto na wynagrodzenia, żebym mógł też robić zakupy, opłacać rachunki przez internet itp.

P.S. Chyba ROR.

To załóż normalne konto. Możesz też równocześnie założyć konto oszczędzające i tam trzymać nadwyżki kasy. Konta rozliczeniowe zazwyczaj są nieoprocentowane. Będziesz wybierać pieniądze z bankomatu - warto więc zorientować się, jaka jest dostępność bankomatów z których można bezprowizyjnie wypłacać pieniądze. O ile w dużych miastach nie jest to problem, to w mniejszych może być już nieciekawie. Planujesz wpłacać pieniądze fizycznie - oddziale banku? No to, czy w twoim mieście są oddziały. Warto poczytać, jakie masz możliwości korzystania z bankowości internetowej. Koszt przelewów, etc., etc. Czy za używanie karty ponosisz koszty np. w alior banku płacisz miesięcznie chyba 3 zł za to, że dostaniesz kartę do rachunku http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indy … kata_nocna Możesz bezprowizyjnie jedynie wypłacić w bankomatach alioru. w mBanku bezprowizyjnie wypłacisz w euronecie, cash4you, bankomatach bzwbk, eCard http://www.mbank.pl/przewodnik/bankomaty_wplatomaty/ ale mBank nie ma praktycznie fizycznych oddziałów, więc odpada możliwość fizycznej wpłaty gotówki, chyba, że mieszkasz w mieście, gdzie dostępne są wpłatomaty, ale nie ponosisz kosztów związanych z wydana kartą. Czynników, jakie wpływają na decyzje jest dość sporo.

Na tej podstawie, proponuję porównać oferty banków, które spełniają te kryteria i wtedy podjąć decyzję.

Zazwyczaj są, ale bardzo nisko w porównaniu np do rachunku oszczędnościowego.

Przykład:

http://www.bsjarocin.pl/?mi=512#rb

Osobiście nie znam zwykłego konta rozliczeniowego, które byłoby oprocentowane. Alior ma oprocentowane tylko dlatego, że jest to konto z lokatą nocną. mBank - 0%, PKO (pytanie, które) w sumie nigdzie nie widzę informacji na ten temat.

Zazwyczaj, nie oznacza, że zawsze. Czyż nie?

Również ze swojej strony polecam mBank (jeżeli nie zależy Ci na oprocentowaniu). Nie płacisz za przelewy, nie płacisz za kartę, w Warszawie spotkałem się na razie tylko z jednym bankiem u którego pobrano mi prowizję za wypłatę (bardzo duża ilość jest po prostu bez prowizyjnych a ich lista jest na stronie mBanku). Konto internetowe (możesz kontrolować swoje konto przez internet :stuck_out_tongue: ).

Ogólnie mBank jest chyba jednym z lepszych (jeżeli nie najlepszych) kont bankowych.

Jeśli eKonto w mbanku to warto otworzyć powiązane z eKontem, ale oprocentowane, emax (+1%) i emax plus (4,1% lub 5%), tylko trzeba pamiętać, że tylko jedna wypłata w mięsiącu z emax plusa jest bez prowizji, za kolejne kasują 5 zł, można mieć 4 emax plusy.

osobiście do ROR wybrałem dbNET jak dla mnie idealne, opłata za prowadzenie konta niby jest ale jest zwracana jesli wykonamy jedną operacje bezgotówkową w miesiącu, i wszystkie bankomaty w Polsce za darmo

wg cennika na stronie wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie są za free

Ja polecam WBK. Prowadzenie konta 17zł./mies. Wszystkie przelewy bez opłat, wypłaty ze wszystkich bankomatów bez opłat. Karta chipowa.

Jako ROR mbank jest swietny - w zasadzie 0 opłat. Do tego na zwykłej, bezpłatnej “bankomatówce” mozna sobie odblokować płatności elektroniczne, telefoniczne itp. Od tego momentu można nią płacić tak jak kredytową (tyle że do wysokości środków dostępnych na koncie).

A jak się chce dodatkowo %, to trzeba sobie jeszcze dodatkowo lokatę na jakiś dobrych warunkach otworzyc.

No ale na lokacie to jakąś większą $ trzeba trzymać i minimum 12mcy by jakieś sensowne pieniądze z % były. :stuck_out_tongue:

W przeciwnym wypadku to % nie ma sobie co gitary zawracać, bo to będą grosze - więc nawet nieoprocentowane ekonto wystarczy :wink:

A ja nie polecam. Po pierwsze lokata nie jest po to by zniej co miesiąc kasę wybierać, nie jest też po to by na niej małe kwoty umieszczać.

A poza tym, to kto powiedział, że lokate musisz mieć w tym samym banku co rora?

no i oprocentowanie emaxa - no sory, ale jak mogę wsadzić na lokatę 6,5% albo i może większą, to dlaczego mam tracić na lokasalbiej oprocentowanej ??

lokaty porównać sobie można na

http://www.bankier.pl/fo/lokaty/narzedzia/lokaty/

http://www.comperia.pl/lokaty-i-inwestycje.html

i paru innych. Nawet na forum mbanku są tematy poświęcone lokatom korzystniejszym od mbankowych :stuck_out_tongue:

MBank nie ma kart bankomatowych tylko debetowe, przy pomocy których można także wypłacać z bankomatów.

Emax i emax plus to nie lokaty tylko rachunki oszczędnościowe, na ekoncie chociażby ze względów bezpieczeństwa (skopiowanie karty) nie warto trzymać większej kasy niż jest nam aktualnie potrzebna, do tego przydaje się emax, a na emax plusach można trzymać pieniądze na opłacenie rachunków w miesiącu, nie będzie z tego dużej kasy, ale zawsze, jak zaczniesz pracować i płacić rachunki to sam zrozumiesz. :stuck_out_tongue:

No chyba dlatego napisałem w cudzysłowie “bankomatówce”. Kazdy wie o co chodzi, a jak chcesz być tak bardzo precyzyjny, to karta debetowa Visa Electron http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ … index.html

Nie mniej jednak karta głównie do wyciągania kasy z rachunku w bankomatach i płacenia w kasie, po ustaleniu limitów i zdjęciu blokady także do pozostałych płatności - czyli nie ma sensu sie dodatkowo pchać np w karty wirtualne, czy kredytowe by za coś zapłacić.

Tu się zgadzam, faktycznie emaxy to rachunki a nie lokaty. Nie zmienia to jednak faktu, że dla chcących oszczędzać są lepsze oferty własnie wyżej oprocentowanych lokat.

emaxy to jedynie jako swego rodzaju subkonta - a tylko przy okazji przeciętnie oprocentowane.

No i wreszcie ostatnia kwestia - pracuję i płacę rachunki. Mam ekonto (głównie do przyjmowania wpłat i częściowo do płatności), emaxa nie mam, a % z oszczędności zbieram w innych bankach :stuck_out_tongue:

Wierz lub nie, ale wychodze na tym lepiej niż ekonto + emax.

porażka jak w mbanku masz za free

a co myślicie o alior banku ??

radek8 ,

ja mam konto w aliorze,mbanku, pkobp, i ING.

Mogę polecić aliora.

Jestem zadowolony, niebawem minie rok czasu, od kiedy posiadam u nich konto.

Dokładnie zakładałem konto 30 Listopada 2008, więc mam konto od początku.

Jestem bardzo zadowolony.

Przelewy za free, konto za free (ja dodatkowo nie płacę za kartę opłaty 3 zł) wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie bez prowizji, więc czego chcieć więcej ?

Profesjonalna obsługa w punktach.

Generalnie jak już pisałem, polecam to konto !