W jakim banku założyć konto?

Od PKO radzę trzymać się z daleka drogie konta, kolejki w oddziałach.

Ja po ostatnich pozwyżkach w mbanku przeniosłam się do alior synca, konto całkowicie darmowe bez żadnych wymogów.

Ciekawe nowe konto bez opłat ma także BZ WBK Konto Godne Polecenia wg ichniejszej Tabeli Opłat też wszystko darmowe łącznie z karta bez żadnych dodatkowych warunków.

Podbijam temat. Obecnie mam firmowe i osobiste w mbanku. Do tej pory nie narzekałem, ale dałem się naciąć na płatne wypłaty z bankomatów za granicą - zawsze byłby bezpłatne, więc nie chomikowałem kasy w różnych walutach, tylko wypłacałem jak mi była akurat potrzebna po te kilkadziesiąt zł. A tutaj nagle 9 zł za każde wypłacenie i kilkadziesiąt zł z konta przez tydzień poleciało zanim to zauważyłem.

Firmówka jeszcze na jakiś czas tam zostaje, bo to więcej zachodu, ale osobiste zmieniam. I teraz mam pytanko, czy w Sync jakieś haczyki powprowadzali ostatnio? Bo wydaje się ok z tego co czytam na ich stronie i w różnych serwisach. Zastanawiam się też nad Deutsche Bankiem.

edit:

Zastanawia mnie też czy przelewy między Alior Sync i Alior Bankiem są wewnętrzne, czy przez elixir. Bo jak kiedyś pewnie będę drugie przenosił to fajnie jakby można było między nimi swobodnie przesyłać kasę.

edit2:

Inna, bardziej asekuracyjna wersja to po prostu założenie drugiego konta osobistego tylko do wypłacania poza Polską… ale nie lubię takiego powielania i posiadania wielu rzeczy do tego samego.

Ja odkąd pamiętam, mam konto w PeKaO SA i nigdy nie narzekałem - ani z wypłatami zagranicą (jakby nie było Uni Credit), ani z innymi sprawami. Inna kwestia, że to zwykłe konto osobiste, nie żadne firmowe, nie mam też kredytów (poza kartą, której posiadanie u nich bardzo sobie chwalę)

Polecający PKO to chyba mają pomroczność jasną w banku PKO występuje codzienny błąd 0 przy logowaniu się przez stronę internetową na swoje konto.W Szwecji,Czechach,Niemczech,a także strefa przygraniczna z Rosją nie można zapłacić kartą w sklepie występuje brak autoryzacji.Pracownicy PKO wysyłają karty do bankomatu na inny adres niż mają,czeka się w nieskończenie długo na rozmowę z konsultantem BOK

za opłatę dla spółdzielni pobierają opłaty (z tego inne banki się wycofały) Mam konto w Merytium Bank http://meritumbank.pl/ i jestem zadowolony 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej 0 zł za krajowe przelewy internetowe (nie dotyczy przelewów natychmiastowych) mam Doradcę Klienta Indywidualnego, gdy mam jakiś problem,to mogę do tej kobiety zadzwonić.

PS.Wystarczy poczytać wyżej mój post wyżej (Ja niedługo zamykam konto w PKO i przenoszę się do innego banku.) jestem starym forumowiczem jak widzę polecenia banku z konta kont z zerową ilością postów które powstały w tym samym dniu co post,to pusty śmiech mnie ogarnia,posty na pisanie na zlecenie konkretnego banku.

Oczywiście biorę pod uwagę ilość postów, spokojnie :slight_smile:

Meritum bierze od każdej wypłaty za granicą dychę (czyli więcej niż mbank), oprócz tego co za przewalutowanie… u mnie odpada. To jeden z tych haczyków, na których można się właśnie spłukać… starczy na kilka dni gdzieś skoczyć i można dać bankowi zarobić więcej niż by się mu się przez cały rok za prowadzenie, czy karty zapłaciło. Zawsze korzystałem z bankomatów zamiast z kantorów, bo właśnie to się dużo bardziej opłacało i było bezpieczniejsze.

Dodane 03.09.2013 (Wt) 21:02

http://static.meritumbank.pl/asset/T/O/ … 08_843.pdf

Rozdział VI Lp. 4 (Strona 4)

I do tego Lp. 5 czyli dodatkowe 2% jak tonie jest ojro

Zaraz niżej kolejny punkt, który warto zwrócić uwagę, czyli 25 zł za wydanie nowej karty jak coś się stanie z poprzednią.

znalazłem tutaj, więc raczej ok:

edit:

@galy1 widzę, że usunąłeś już posta więc chyba sam znalazłeś

http://meritumbank.pl/finanse_osobiste/ … #tab_tab-2

Drogi forumowiczu litch oprócz opłat ważne też jest podejście do klienta,a tego bank PKO nigdy nie potrafił zapewnić.

PS.Przed chwilą dzwoniłem z pytaniem do BOK Merytium Bank i odebrano mi telefon po około 1 minucie kiedyś zablokowałem sobie konto i odebrano telefon po około 3 minutach,w banku PKO czasy odbioru telefonu są telefonu znacznie dłuższe mój rekord to chyba 15 minut (zastrzeżenie karty)

PS.Jeżeli karty normalnie używasz (nie pokazujesz jak jest elastyczna,a za chwilę pęka na pół jak u mojego przyjaciela) to nie będziesz ponosił wydatków.

PS2.Litch Potrafię przyznać się do błędu lub nie wiedzy.

Podejście do klienta jest tez ważne. W mbanku system internetowy działa sprawnie, więc praktycznie wszystko do tej pory załatwiałem tam. Obsługa w oddziale tez była ok. Do szału mogą jednak doprowadzić właśnie częste telefony od nich w sprawie jakichś dziwnych ofert.

Właśnie co do obsługi to w internecie znalazłem trochę negatywnych opinii o systemie internetowym db, który rzekomo jest bardzo awaryjny, ale nie miałem jak tego zweryfikować - jak ktoś korzysta z konta tam to byłbym wdzięczny za opinię. Zawsze dodatkowy głos :wink:

edit: zawsze może się coś z karta stać, można ją gdzieś zgubić, złamać, niedawno np. uszkodziłem kartę, bo parkomat nie chciał mi jej oddać i musiałem wyrwać siłą - teraz ma brzeg pohaczony. W każdym razie warto wiedzieć o takiej opłacie. Szczerze mówiąc nie orientuję się jak jest teraz w mbanku, ale pół roku temu jeszcze za darmo można było wymieniać.

Litch chciałem korzystać z DB lecz zniechęcił mnie regulamin i ich PDF z którego trudno było coś wyklarować.

Możliwe. Mnie zniechęca do db np. to, ze przelewy wewnętrzne są realizowane następnego dnia roboczego. Dlaczego? :open_mouth: Serio tak jest. czy to jakiś punkt zabezpieczający ich tyłki, a przelewy idą od razu? Jak to się ma do tych wszystkich systemów typu PayU? Imo jak nie idzie przez elixir to powinno działać 24h i od razu, a tu zonk.

Nigdy bankowcem nie byłem lecz może (przelewy wewnętrzne są realizowane następnego dnia roboczego) chodzi o procenty.

Też nie byłem i nie jestem. Trochę poczytałem w necie i chyba chodzi po prostu o to, że przelewy wewnętrzne w tym banku sa realizowane tylko w dni robocze w określonych godzinach, bo ja rzeczywiście zawsze na drugi dzień to zupełnie porażka by była. Chociaż pn-pt do 17:30 to i tak beznadzieja, db odpada u mnie zupełnie) Jak miałem konto w kredytbanku to mnie to właśnie strasznie, strasznie irytowało (a tam działało do 20:30), że nie mogłem puścić nawet ekspresowego przelewu wieczorem, czy w weekend.

Tutaj jest tabelka w jakich godzinach w poszczególnych bankach można wykonać przelew wewnętrzny.

https://bluecash.pl/info/obslugiwane_banki

Imo też dość istotna informacja, a niełatwo to znaleźć.

Wychodzi na to, że pozostaje sync do wypróbowania.

Jeśli chcesz założyć tam konto poczytaj http://bankidlaludzi.eu/opinie/aliorbank/

Dzięki za link, na pewno daje do myślenia. Tylko ja nie chcę otwierać tego konta w samym aliorbanku, tylko w alior sync. Więc akurat obsługa w oddziale mi nie robi. Tak samo nie interesują mnie kredyty/pożyczki/raty. Jeśli chodzi o aliora to obawiam się tylko, żeby nie zwinęli interesu z dnia na dzień… ale kilka lat już chodzą, więc zacząłem się do nich przekonywać. Negatywnych opinii o sycnu tez pod linkiem, który podałeś nie ma.

Meritum Bank.

Składam papiery na stypendium. Potrzebne jest konto w banku dlatego szukam jakiegoś darmowego. Zastanawiam się nad mBankiem ale słyszałem, że tam wprowadzili jakieś opłaty. W grę jeszcze wchodzi VW Bank czyli to http://www.vwbank.pl/konto-osobiste.html - tam napisali, że korzystanie jest za 0 zł. Czy ktoś tam ma konto?

Według tego rankingu mBank jest minimalnie najlepszy: http://kontostudenta.pl/bank/konto-stud … nking.html i nic nie płacisz, jeśli wydasz kartą 200zł miesięcznie. Nie wiem, czemu jest niby lepsze od Alior Sync, które nie ma takich warunków, a podejrzewam, że dla studenta ma to duże znaczenie.

Trzecią opcją jest Getin Online i jego Konto Skarbonkowe. Niestety Getin ma okropny interfejs webowy, który wystarczająco zniechęca do posiadania u nich konta.

MbANK :slight_smile: kORZYSTAM całe życie. :slight_smile:

Mbank byłby dobry gdyby nie ta opłata za kartę.

Psioczycie na mBank a ma on największą liczbę bankomatów w kraju. Mam tutaj na myśli siec Euronet http://www.banki.pl/bankomaty-euronet-warszawa-------63-,0.html - po kilka/kilkanaście bankomatów w każdy mieście. Poza tym w każdym banku są mniejsze lub większe płatności za niestandardowe rzeczy. Trzeba się do tego przyzwyczaić.

Odnoszę wrażenie, że ten wątek to w większości spam, zamykam. Jeżeli Autor wątku chce coś dodać to proszę o kontakt na PW