W jakim banku założyć konto

Witam, dziewczyna potrzebuje założyć konto w banku. Poprosiła mnie o radę :slight_smile:
Zwracam się więc do ludzi, którzy mogą mi doradzić :slight_smile:

Konto do odbierania wynagrodzenia, ważne żeby było bezpłatne utrzymanie. Używane zazwyczaj do wypłat z bankomatu i płatności kartą.
Sam osobiście mam konto w alior i na razie sobie chwale ale ja nie płace nic za utrzymanie bo wydaje ileś tam (600 zl bodajże). A dziewczyna raczej będzie mniej wydawać.

Także w którym banku założyć konto? .

Np. ING. Wydajesz 300zł miesięcznie i karta free.

mBank- nie ma żadnych kryteriów, żeby koto było darmowe.

Jest coś takiego jak rachunek podstawowy, czyli w pełni darmowy. Banki się tym nie chwalą bo narzucono im to ustawowo: https://www.spidersweb.pl/2018/08/banki-oferuja-rachunek-podstawowy.html

1 polubienie

NestBank

Do 8 września 2018 w mBanku, eKonto, trzeba minimum za 300 zł zrobić zakupy karta, żeby nie było prowizji za kartę. Wiec nie jest za darmo bez żadnych kryteriów. Kiedyś tak było, ale to dawno i nie prawda.

Musisz mnie ciągle uprzedzać :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

W kocim pod skarpetą?

Chyba w skarpecie :stuck_out_tongue:

Już dawo to zmienili, wystarczy 5 transakcji kartą, mogą być nawet groszowe. A konto najlepiej otwierać w promocji, 100 zł premii, albo i więcej można zgarnąć. Na blogach bankowych są promocje wszystkich banków świetnie opisane.

INTELIGO
Mam go już ponad 15 lat. Darmowe a karta za darmo po operacji powyżej 100 zł.
Możliwość utrzymywania kilku kont z kartą lub bez.

Dwie najlepsze opcje:
nest bank - wszystko jest tam darmowe,nie ma opłat za kartę bez znaczenia na to ile platności w miesiącu się kartą robi,
ing bank śląski - z uwagi na to,ze mają obecnie promocję na założenie konta. Można dostać za darmo 140 zł przy założeniu konta. Jest tam opłata za kartę ale przy płatnosciach kartą w wysokości 300 zł miesięcznie nie ma już tej opłaty
https://www.tanie-konto.pl/ - tutaj jest porownanie

ja także z czystym sercem mogę polecić inteligo, od lat bez problemów i opłat

mogę polecić inga