W jakim banku założyć rachunek bieżący?

Witam,

Niebawem rejestruję własną działalność i stanę wobec wyboru banku w którym będę musiał założyć rachunek bieżący. Przyznam że interesuje mnie oferta mBanku ale podejrzenia wzbudza wszechobecne “0zł” bo przecież banki to nie organizacje non-profit. Zależy mi na tym aby dostęp internetowy pozwalał na proste płacenie podatków i składek ZUS. W Getin Banku są gotowe formularze w których nie muszę znać żadnych numerów kont ZUSu czy Urzędu Skarbowego tylko wybiera się rodzaj PITu i miejscowość w której znajduje się urząd skarbowy, a wszystko wypełnia się automatycznie. Jak to wygląda w mBanku? Bawiłem się wersją demo ich interfejsu www do płatności internetowych ale nie znalazłem tam takiego czegoś. Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa? Podoba mi się idea kodów jednorazowych, zdrapki w której podaje się dwie liczy na zasadzie gry w statki lub otrzymywanie kodu jednorazowego SMSem, choć to rozwiązanie jest wg mnie najmniej elastyczne ze względu na spore opóźnienia w otrzymywaniu SMSów. A może ktoś ma jakąś inną propozycję dotyczącą wyboru banku?

Możesz porównać wszystkie oferty na http://finansowa.estartowa.pl/

->dla firm

Ja polecam mBank, w wszędzie masz zaro ale nie np. w ubezpieczeniu karty. Hasło SMSowe przychodzi od razu… Jest tam możliwość przelewu do ZUS…

A czy w mBanku wymuszana jest konieczność korzystania z jakiejkolwiek karty? Do tej pory unikałem tej formy płatności i chciałbym aby tak pozostało. Uznaję tylko gotówkę lub przelew.

Nie ma takiego przymusu. Domyślnie dają Ci kartę, ale możesz przy zakładaniu konta z tego zrezygnować bez żadnego problemu.

Do 2 kont firmowych nie mam od 3 lat karty bo mi nie potrzebna.

Co do haseł - na Plusa/Orange przychodzą po około 2 sekundach od kliknięcia na stronie, spotkałem się, że niektórzy w Erze mają z tym problem.

A co do braku opłat - oni zarabiają na obracaniu Twoimi pieniędzmi, które masz na koncie.

Ale jeśli będzie to konto firmowe to zakładasz np mBIZNES i tam tabela opłat i prowizji wygląda tak:

http://www.mbank.pl/firmowy/rachunki/ro … tml#tabs=4

Najlepiej założyć drugie konto (mBIZNES max http://www.mbank.pl/firmowy/rachunki/os … index.html)

na które będą dokonywane przelewy z zewnątrz a Ty wykonujesz przelewy z konta mBIZNES.

Przelewy między tymi kontami (i innymi w mBanku) są wykonywane natychmiast.

mbank POLECAM:D

Dziękuję za odpowiedź. Widzę że przelewy za 0zł to jednak ściema bo na koncie mBIZNES płaci się za przelew na zewnętrzne konto jak i na wewnętrzne konta poza innymi mBIZNES. W obrębie własnego banku przelewy za 0zł oferuje chyba każdy bank. Ogólnie planuję używać konta w mBanku do bieżących opłat i przyjmowania wpłat od klientów, a większe sumy i tak będę przelewał na konto w innym banku.

W żadnym banku z tego co się orientuję nie ma całkowicie bezpłatnych przelewów (choć mogę się mylić) a jeśli są to gdzie indziej będą ukryte jakieś opłaty…

Ogólnie w mBanku jest tanio, przelewy do Zakładu Utylizacji Szmalu masz gratis, do U.S. również, inne przelewy bez względu na wysokość kwoty 1 zł. drogo zaczyna się w momencie kiedy komornik złamie podstawowe prawa człowieka i bez rozprawy sądowej wejdzie ci w brudnych buciorach na konto zagarniając za niezapłacony mandat na przykład, bank doliczy swoje 3 grosze w wysokości bodajże 40 zł :wink:

Klienci zawsze mogą wpłacać Ci pieniądze na równoległe konto “eKonto” - tam za przelewy zapłacisz 0,50 gr. bez względu na wys. kwoty.

Mam konto w mBanku 3 lata i jak na razie jestem zadowolony, tym samym mogę ten bank polecić.

Ja preferuję wyłącznie Eurobank

  • 0 zł. za przelewy internetowe (ZUS, US itd.)

  • żadnych zdrapek, za to świetny token GSM, który zawsze masz w kieszeni w telefonie

  • nadwyżki kasy dowolnie przelewasz sobie na rachunek oszczędnościowy i z powrotem (za free oczywiście), a tam kaska procentuje 6% w skali rocznej, codziennie kapitalizacja odsetek, które dodają się do pozostałych oszczędności

  • opłata za prowadzenie 4 zł./miesiąc (0 zł. jeśli co miesiąc wpłacisz przynajmniej 800 zł. lub masz 10 tyś na koncie).

Nie ma lepszej oferty na rynku. Konto dla osób fizycznych. Szczegóły. 8)

Rozumiem że telefon musi obsługiwać aplikacje Java?

No coś tam chyba musi :wink: ale myślę, że dzisiaj nie jest to już problemem.

Zawsze można też wziąć token sprzętowy, to już kosztuje 2 zł./miesiąc.

Chyba tylko w mBIZNES płaci się za przelewy… W mKONTO i izzyKONTO są bezpłatne… A do ery smsy przychodzą natychmiast. (przynajmniej u mnie)

mBank - prowadzenie konta i karta 0 zł

Alior - tutaj płacisz z tego co pamiętam 4zł miesięcznie za karte, ale wypłate we wszystkich bankomatach masz za darmo.

W innych bankach jak wypłacasz jest prowizja chyba 2.50

Przeglądałem ofertę Alior’a i wydaje się ciekawa. Nie wiem jednak jak z interfejsem www bo demo oferuje bodaj tylko mBank.

Słabo szukałeś :wink: Chyba większość ma demo, Alior też: http://www.aliorbank.pl/pl/bankowosc_elektroniczna (na dole strony)

Faktycznie słabo szukałem albo przeoczyłem :slight_smile: Niestety Alior mimo ciekawej oferty odpada bo nie ma swojej placówki w moim mieście :frowning: Muszę sprawdzić co oferuje moje miasto. Placówka mBanku jest ale tak mała że może zniknąć w ramach cięcia kosztów przez bank.

Zwróć uwagę na jeszcze coś innego - w placówce Alior (i chyba każdego innego) banku dokonasz większości operacji a placówki mBanku to są tzw mKioski, w których nie załatwisz tego co w normalnej placówce. Większość (jeśli nie wszystkie) operacje załatwiasz przez internet lub telefonicznie. W placówce mBank kasy nie wpłacisz/wypłacisz przy okienku - wpłata tylko w “wpłatomacie” i wypłata tylko w bankomacie.