W jakim banku założyć rachunek bieżący?

(WODZU) #1

Witam,

Niebawem rejestruję własną działalność i stanę wobec wyboru banku w którym będę musiał założyć rachunek bieżący. Przyznam że interesuje mnie oferta mBanku ale podejrzenia wzbudza wszechobecne "0zł" bo przecież banki to nie organizacje non-profit. Zależy mi na tym aby dostęp internetowy pozwalał na proste płacenie podatków i składek ZUS. W Getin Banku są gotowe formularze w których nie muszę znać żadnych numerów kont ZUSu czy Urzędu Skarbowego tylko wybiera się rodzaj PITu i miejscowość w której znajduje się urząd skarbowy, a wszystko wypełnia się automatycznie. Jak to wygląda w mBanku? Bawiłem się wersją demo ich interfejsu www do płatności internetowych ale nie znalazłem tam takiego czegoś. Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa? Podoba mi się idea kodów jednorazowych, zdrapki w której podaje się dwie liczy na zasadzie gry w statki lub otrzymywanie kodu jednorazowego SMSem, choć to rozwiązanie jest wg mnie najmniej elastyczne ze względu na spore opóźnienia w otrzymywaniu SMSów. A może ktoś ma jakąś inną propozycję dotyczącą wyboru banku?

(Maciekkoziol) #2

Możesz porównać wszystkie oferty na http://finansowa.estartowa.pl/

->dla firm

Ja polecam mBank, w wszędzie masz zaro ale nie np. w ubezpieczeniu karty. Hasło SMSowe przychodzi od razu… Jest tam możliwość przelewu do ZUS…

(WODZU) #3

A czy w mBanku wymuszana jest konieczność korzystania z jakiejkolwiek karty? Do tej pory unikałem tej formy płatności i chciałbym aby tak pozostało. Uznaję tylko gotówkę lub przelew.

(Cedar) #4

Nie ma takiego przymusu. Domyślnie dają Ci kartę, ale możesz przy zakładaniu konta z tego zrezygnować bez żadnego problemu.

Do 2 kont firmowych nie mam od 3 lat karty bo mi nie potrzebna.

Co do haseł - na Plusa/Orange przychodzą po około 2 sekundach od kliknięcia na stronie, spotkałem się, że niektórzy w Erze mają z tym problem.

A co do braku opłat - oni zarabiają na obracaniu Twoimi pieniędzmi, które masz na koncie.

Ale jeśli będzie to konto firmowe to zakładasz np mBIZNES i tam tabela opłat i prowizji wygląda tak:

http://www.mbank.pl/firmowy/rachunki/ro … tml#tabs=4

Najlepiej założyć drugie konto (mBIZNES max http://www.mbank.pl/firmowy/rachunki/os … index.html)

na które będą dokonywane przelewy z zewnątrz a Ty wykonujesz przelewy z konta mBIZNES.

Przelewy między tymi kontami (i innymi w mBanku) są wykonywane natychmiast.

(pakierhakierxd) #5

mbank POLECAM:D

(WODZU) #6

Dziękuję za odpowiedź. Widzę że przelewy za 0zł to jednak ściema bo na koncie mBIZNES płaci się za przelew na zewnętrzne konto jak i na wewnętrzne konta poza innymi mBIZNES. W obrębie własnego banku przelewy za 0zł oferuje chyba każdy bank. Ogólnie planuję używać konta w mBanku do bieżących opłat i przyjmowania wpłat od klientów, a większe sumy i tak będę przelewał na konto w innym banku.

(Onlinemaster) #7

W żadnym banku z tego co się orientuję nie ma całkowicie bezpłatnych przelewów (choć mogę się mylić) a jeśli są to gdzie indziej będą ukryte jakieś opłaty…

Ogólnie w mBanku jest tanio, przelewy do Zakładu Utylizacji Szmalu masz gratis, do U.S. również, inne przelewy bez względu na wysokość kwoty 1 zł. drogo zaczyna się w momencie kiedy komornik złamie podstawowe prawa człowieka i bez rozprawy sądowej wejdzie ci w brudnych buciorach na konto zagarniając za niezapłacony mandat na przykład, bank doliczy swoje 3 grosze w wysokości bodajże 40 zł :wink:

Klienci zawsze mogą wpłacać Ci pieniądze na równoległe konto “eKonto” - tam za przelewy zapłacisz 0,50 gr. bez względu na wys. kwoty.

Mam konto w mBanku 3 lata i jak na razie jestem zadowolony, tym samym mogę ten bank polecić.

(pakeroso) #8

Ja preferuję wyłącznie Eurobank

• 0 zł. za przelewy internetowe (ZUS, US itd.)

• żadnych zdrapek, za to świetny token GSM, który zawsze masz w kieszeni w telefonie

• nadwyżki kasy dowolnie przelewasz sobie na rachunek oszczędnościowy i z powrotem (za free oczywiście), a tam kaska procentuje 6% w skali rocznej, codziennie kapitalizacja odsetek, które dodają się do pozostałych oszczędności

• opłata za prowadzenie 4 zł./miesiąc (0 zł. jeśli co miesiąc wpłacisz przynajmniej 800 zł. lub masz 10 tyś na koncie).

Nie ma lepszej oferty na rynku. Konto dla osób fizycznych. Szczegóły. 8)

(WODZU) #9

Rozumiem że telefon musi obsługiwać aplikacje Java?

(pakeroso) #10

No coś tam chyba musi :wink: ale myślę, że dzisiaj nie jest to już problemem.

Zawsze można też wziąć token sprzętowy, to już kosztuje 2 zł./miesiąc.

(Maciekkoziol) #11

Chyba tylko w mBIZNES płaci się za przelewy… W mKONTO i izzyKONTO są bezpłatne… A do ery smsy przychodzą natychmiast. (przynajmniej u mnie)

(Błażej) #12

mBank - prowadzenie konta i karta 0 zł

Alior - tutaj płacisz z tego co pamiętam 4zł miesięcznie za karte, ale wypłate we wszystkich bankomatach masz za darmo.

W innych bankach jak wypłacasz jest prowizja chyba 2.50

(WODZU) #13

Przeglądałem ofertę Alior’a i wydaje się ciekawa. Nie wiem jednak jak z interfejsem www bo demo oferuje bodaj tylko mBank.

(Cedar) #14

Słabo szukałeś :wink: Chyba większość ma demo, Alior też: http://www.aliorbank.pl/pl/bankowosc_elektroniczna (na dole strony)

(WODZU) #15

Faktycznie słabo szukałem albo przeoczyłem :slight_smile: Niestety Alior mimo ciekawej oferty odpada bo nie ma swojej placówki w moim mieście :frowning: Muszę sprawdzić co oferuje moje miasto. Placówka mBanku jest ale tak mała że może zniknąć w ramach cięcia kosztów przez bank.

(Cedar) #16

Zwróć uwagę na jeszcze coś innego - w placówce Alior (i chyba każdego innego) banku dokonasz większości operacji a placówki mBanku to są tzw mKioski, w których nie załatwisz tego co w normalnej placówce. Większość (jeśli nie wszystkie) operacje załatwiasz przez internet lub telefonicznie. W placówce mBank kasy nie wpłacisz/wypłacisz przy okienku - wpłata tylko w “wpłatomacie” i wypłata tylko w bankomacie.