W jakim formacie najlepiej zapisywać grafiki z Photoshopa na FB?


(barteczeq) #1

Witam, od pewnego czasu tworzę grafiki dla grup na Facebooku i jak dotąd zapisywałem w formacie JPEG, lecz jak wiadomo strasznie on psuje jakość na Facebooku. Więc w jakim formacie zapisywać pliki z Photoshopa aby na Facebooku traciły jak najmniej jakości?


(krystian3w) #2

Spróbuj PNG.


(barteczeq) #3

Ale czy zachowa mniej więcej jakość podobną jak w photoshopie czy przy naniesieniu grafiki na FB będzie to spikselowane?


(hindus) #4

PNG to format bezstratny, więc tak, będzie identyczna jakość jak w Photoshopie. Natomiast Facebook i tak kompresuje wszystko do JPG i na to nie masz wpływu. Jedyne co możesz zrobić, to nie doprowadzić do zmiany rozmiaru obrazka - publikuj grafiki w natywnej rozdzielczości używanej przez FB - niestety te zmieniają się dość dynamicznie, aktualne są publikowane na różnych blogach (nigdy nie widziałem oficjalnych wytycznych Facebooka i nie sądzę, żeby takie się pojawiły). Przykładowe wytyczne (rzekomo) zaktualizowane do aktualnych standardów są np. na stronie https://havecamerawilltravel.com/photographer/images-photos-facebook-sizes-dimensions-types/
Na samym dole jest krótkie podsumowanie rozdzielczości:

image