W jakim formacie zapisać film żeby móc go odtworzyć z płyty DVD?


(goglin1) #1

Mam np. ściągnięty film z neta w formacie .mov zgrałem go na płyte DVD i nie moge go odtworzyć na moim DVD. Jest tam tylko jakiś pusty folder root i nic więcej.

Jest jakiś konkretny format filmu do zapisu na płycie DVD tak abym mógł go potem obejrzeć z DVD?


(kuba3351) #2

To zależy. Każdy odtwarzacz DVD obsługuje inne formaty plików, musisz to sprawdzić w instrukcji lub specyfikacji twojego odtwarzacza. Jednakże istnieje jeden uniwersalny format który jest odtwarzany przez wszystkie odtwarzacze, a jest nim DVD-Video, czyli format taki w jakim są plyty DVD do kupoenia w sklepie. Istnieje program DVD Flick http://www.dvdflick.net/download.php jest to darmowy program który przekonwertuje film na odpowiedni format, i umożliwi Ci także stworzenie bardzo prostego menu, obsługiwanego pilotem tak jak w sklepowych płytach.

P.S jeśli DVDflick okaże się zbyt trudny w obsłudze, jest inny program Ashampoo Burning Studio http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,13141.html jest dużo łatwiejszy, ma większe możliwości, ale płatny, jest jednak w pełni funkcjonalna wersja próbna do pobrania.