W jakim formacie zapisywać button?

Witam ponownie chcę stworzyć stronkę internetową a chcę button zrobić w paint do strony wiec w jakim formacie zapisywać button jako grafikę na stronę internetową?

http://albercik.pl/komputery/software/j … ybrac.html

JPG – chyba najpopularniejszy z dostępnych formatów zapisu plików graficznych. Zrzuć zdjęcia ze swojego aparatu i zobacz w jakim są formacie… prawda że jest to JPG? To że zdjęcia robione na aparatach są w formacie JPG nie jest przypadkiem. Otóż pliki JPG są dość mocno skompresowane przez co zajmują mniej miejsca i nadają się do publikacji w Internecie czy do przesyłania emailem. Wadą tego formatu jest utrata jakości podczas manipulacji jego zmniejszania i powiększania.

PNG – to format, który łączy w sobie zalety plików JPG i gif. To znaczy że przejścia między kolorami są tonalne, a tło jest przezroczyste. Pliki PNG są przeważnie większe od oryginalnych obrazów, ale dzięki swoim zaletom mogą być umieszczane warstwowo na stronie internetowej (warstwowo to znaczy tak że nie przykrywają tego co znajduje się pod nimi).

Do w którym formacie PNG mam zapisywać button w paint jako grafikę na stronę internetową? bo już się zgubiłem

jeśli zrobisz przycisk z zaokrąglonymi rogami i będziesz chciał żeby była tam warstwa przezroczysta to musisz użyć png

w pozostałych przypadkach nie ma to większego znaczenia.

ale jak chcesz konkretną odpowiedź to użyj png

Jak robisz w paincie, to tylko png…

no właśnie tak zrobiłem button jest zrobiony w paint i jak wstawię button na stronę wcale nie widać napisów na buttonie np Kontakt itp co zrobić bo już do tego sił nie mam ;/

Najlepiej skorzystaj z lepszego programu np. darmowego Gimp.

Pozdrawiam.

eee czy ja wiem trochę się robi skomplikowanie w nim

Ale będziesz miał porządnie wykonane, tutaj masz stronę która Ci pomoże:

:arrow: http://www.gimpuj.info/

Pozdrawiam.