W jakim języku/czym napisać bota na stronę


(Saper82) #1

Witam

 

Potrzebuje napisać bota na fejsa, nie chodzi mi o wysyłanie natarczywego spamu. Bot ma sprawdzać czy są jakieś nowe polubienia mojego fanpage, jeśli tak to ma sprawdzać czy wcześniej z tą osobą co polubiła mojego fanpage rozmawiałem, i w zależności od tego wysyłać do tej osoby podziękowanie za polubienie strony.

 

Doradzicie w czym coś takiego zrobić? Myślałem  o autoit, fajny, ale zbyt prymitywny jest

 

Znam PHP, kiedyś  coś w delphi kombinowałem, nauka nowego języka nie zrobi mi problemu.  


#2

PHP powinno być ok. Powinieneś się zainteresować API facebooka i wyszukać tam czy są funkcje wywołania pobrania polubień i wysłania wiadomości na czacie. 

http://www.programmableweb.com/api/facebook

Widzę, że oni tam korzystają z REST, czyli w uproszczeniu w php wystarczy pobrać stronę za pomocy curl.

Jeśli nie ma w api obsługi czata to zdaje, że fb korzysta z uproszczonego protokołu komunikacji XMPP. http://code.google.com/p/xmpphp/

 

Po drugie nie wiem czy facebook Ci nie będzie blokował czata dla osób które tylko polubiły twojego fan page (informacja trafia do skrzynki ‘inne’, a tam nikt nie zagląda).

 

Jeśli olewasz api facebooka i chcesz zczytywac ze strony to lepiej chyba użyć https://m.facebook.com/ niż normalnej strony (zbyt dużo na niej javascriptu).


(Saper82) #3

dzięki za info

 

co do skrzynki INNE, testowałem to ręcznie, jakieś 85% wiadomości do NIE znajomych będzie dochodzić, więc jest OK

 

co do blokowania czata, za zbyt częste wysyłanie, dam ograniczenie prędkości pracy bota i synonimizowanie teksu. Zresztą i tak nie będzie więcej jak 20-50 wiadomości dziennie wysyłanych,. Obecnie w autoit program macha mi myszką i wysyła wiadomości przy bardzo podobnym zadaniu, spokojnie wysyła po 50 wiadomości w godzine, po czym fejs już wyświetla że mam potwierdzić że nie jestem botem, i na drugi dzień po ~20 godzinach przerwy mogę dalej wysyłać. 

 

 API fejsa, robiłem coś, żeby samo mi publikowało posty na stronie, ale czy ma opcje wysyłania prywatnych wiadomości, wątpię, było by to idealne narzędzie dla spamerów, ale sprawdze.

 

coś tam wymyśle :slight_smile: pewnie więcej będę miał zachodu przy pisaniu programu niż zaoszczędzonego czasu, ale zawsze to jakaś forma nauki nowych rzeczy