W jakim programie można zrobić taki efekt

Chodzi mi o ten obraz

Gradient liniowy.
Np. Gimp lub Inkscape (programy bezpłatne)

Programy mają dodatkowe filtry jak rozmycie,tworzenie mozaik,redukcja kolorów.Można też użyć warstw z efektem przezroczystości.Tworzysz nową warstwę używasz efekt i ustawiasz przezroczystość.Na jednej warstwie jest obraz,na drugiej efekt i ustawiasz wyświetlanie dwóch warstw na raz.

Jakim programem zrobić taki efekt jak na załączonym obrazku?

W każdym graficznym który ma opcje gradientów. Najszybciej zrobisz to w Adobe Illustrator, przynajmniej je bym go wybrał.

Autor tematu nie napisał, z jakiego obrazu wejściowego chce uzyskać jaki efekt. Domyślam się jednak, że to jest gradient liniowy, jednak interpolowana ma być przezroczystość.

ja bym zrobil warstwe z gradientem

Gimp:

1 polubienie

Wyjaśniam moją ocenę posta. Używanie do tego Adobe Illustrator to jak strzelanie do wróbla z armaty. Uważam za złe wytwarzanie szkodliwych nawyków, gdzie byle Kowalski do byle drobnej zmiany pliku graficznego używa komercyjnego kombajnu. Jest pełno mniejszych, lżejszych i darmowych aplikacji, które zrobią dokładnie to samo. Komercyjne programy zostawmy dla profesjonalistów.

Np? Gimp, Krita? Moim zdaniem takie same kombajny jak AI z tą różnicą, że darmowe.

Owszem możesz szukać jakiegoś “edytora” online który będzie oferował taki efekt, tylko to jest szukanie igły w stogu siana, do tego nie wiadomo czy ta igła w ogóle w nim jest.

Może i kombajny, ale darmowe i dlatego polecam. Inaczej wyrośnie pokolenie ludzi, którzy wiedzą tylko o istnieniu Windows, Photoshopa i Autocada. Programów online nie polecałem, bo nie znam i nie używam.

Jeszcze gdyby gimp umywał się do PSa to bym się zgodził, niestety to nie ta liga. Nie wiem jak Krita więc się nie wypowiadam, po ssach wygląda obiecująco, ale w dalszym ciągu oferuje tylko niewielki % tego co photoshop, choć w niektórych aspektach go przewyższa.

A czego mu brakuje? Tego, że niektóre rzeczy trzeba robić ręcznie zamiast kliknąć w pozycję z menu? Poza tym nadal mówimy o zastosowaniu konsumencki, gdzie większość nie będzie w stanie wykorzystać połowy możliwości Gimpa czy innych darmówek. Rozmyć tło, poprawić kontrast, dodać efekty typu sephia czy usunąć efekt czerwonych oczu można w każdym.