W jakim programie można zrobić taki efekt

(frankopan) #1

Chodzi mi o ten obraz

(adamserce) #2

Gradient liniowy.
Np. Gimp lub Inkscape (programy bezpłatne)

(Johny) #3

Programy mają dodatkowe filtry jak rozmycie,tworzenie mozaik,redukcja kolorów.Można też użyć warstw z efektem przezroczystości.Tworzysz nową warstwę używasz efekt i ustawiasz przezroczystość.Na jednej warstwie jest obraz,na drugiej efekt i ustawiasz wyświetlanie dwóch warstw na raz.

(frankopan) #4

Jakim programem zrobić taki efekt jak na załączonym obrazku?image

(Fizyda) #5

W każdym graficznym który ma opcje gradientów. Najszybciej zrobisz to w Adobe Illustrator, przynajmniej je bym go wybrał.

(nintyfan) #7

Autor tematu nie napisał, z jakiego obrazu wejściowego chce uzyskać jaki efekt. Domyślam się jednak, że to jest gradient liniowy, jednak interpolowana ma być przezroczystość.

(wojtekadams) #8

ja bym zrobil warstwe z gradientem

(DMQ) #9

Gimp:

(AnonimX) #10

Wyjaśniam moją ocenę posta. Używanie do tego Adobe Illustrator to jak strzelanie do wróbla z armaty. Uważam za złe wytwarzanie szkodliwych nawyków, gdzie byle Kowalski do byle drobnej zmiany pliku graficznego używa komercyjnego kombajnu. Jest pełno mniejszych, lżejszych i darmowych aplikacji, które zrobią dokładnie to samo. Komercyjne programy zostawmy dla profesjonalistów.

(Fizyda) #11

Np? Gimp, Krita? Moim zdaniem takie same kombajny jak AI z tą różnicą, że darmowe.

Owszem możesz szukać jakiegoś “edytora” online który będzie oferował taki efekt, tylko to jest szukanie igły w stogu siana, do tego nie wiadomo czy ta igła w ogóle w nim jest.

(AnonimX) #12

Może i kombajny, ale darmowe i dlatego polecam. Inaczej wyrośnie pokolenie ludzi, którzy wiedzą tylko o istnieniu Windows, Photoshopa i Autocada. Programów online nie polecałem, bo nie znam i nie używam.

(Fizyda) #13

Jeszcze gdyby gimp umywał się do PSa to bym się zgodził, niestety to nie ta liga. Nie wiem jak Krita więc się nie wypowiadam, po ssach wygląda obiecująco, ale w dalszym ciągu oferuje tylko niewielki % tego co photoshop, choć w niektórych aspektach go przewyższa.

(AnonimX) #14

A czego mu brakuje? Tego, że niektóre rzeczy trzeba robić ręcznie zamiast kliknąć w pozycję z menu? Poza tym nadal mówimy o zastosowaniu konsumencki, gdzie większość nie będzie w stanie wykorzystać połowy możliwości Gimpa czy innych darmówek. Rozmyć tło, poprawić kontrast, dodać efekty typu sephia czy usunąć efekt czerwonych oczu można w każdym.