W jakim programie obrobić w ten sposób zdjęcie

(Kernelus) #1

Witam,

Chciałbym zrobić zdjęcia znajomym i przerobić je w ten sposób tlyko nie wiem w jakim programie/technice było to wykonane, może ktoś z was wie?

Oto zdjęcie: http://wgraj-zdjecie.pl/medium/SSh.png

(skrzek) #2

ja bym zakładał, że zdjęcie najpierw zostało zrobione z bliskiej odległości przy użyciu szerokokątnego obiektywu.

żeby zrobić efekt wypukłości możesz pobawić się gimpowym filtrem deformacji -

kolorystyka to suwaczki w wywoływarce RAW.

no i zabawa na warstwach by uwypuklić brodę i ostre rysy twarzy.

(michoo_05) #3

Photoshop sobie z tym poradzi :slight_smile:

Menu -> Filtry -> Skraplanie

Później kilka dodatkowych filtrów i masek, podmiana tła i już :slight_smile:

Jeśli nie wiesz jak używać photoshopa to w necie znajdziesz kilka poradników, zobacz też na YT, jest tam sporo materiałów nakręconych przez użytkowników, które pokazują co i jak.

Jeśli chodzi o program, który może generować karykatury itp. to ci nie pomogę bo nie znam takiego oprogramowania, ale poszukaj to może znajdziesz.

Pozdrawiam

(Kernelus) #4

Hmm tylko nie mam photoshopa, ale mam Gimpa. Spróbuję ten sposób z deformacją w gimpie. :slight_smile:

Dodane 14.08.2013 (Śr) 10:41

Właśnie zrobiłem zdjęcie aparatem z obiektywem szerokokątnym i bawię się tą deformacją, ale na tym zdjęciu co wstawiłem wcześniej to wygląda jakby tak trochę było animowane. :expressionless:

Dodane 14.08.2013 (Śr) 11:42

OK w photoshopie przy odpaleniu zdjęcia w formacie RAW ładnie można pobawić się kolorami, że przypomina to co wysłałem. :slight_smile: