W jakim programie obrobić w ten sposób zdjęcie

Witam,

Chciałbym zrobić zdjęcia znajomym i przerobić je w ten sposób tlyko nie wiem w jakim programie/technice było to wykonane, może ktoś z was wie?

Oto zdjęcie: http://wgraj-zdjecie.pl/medium/SSh.png

ja bym zakładał, że zdjęcie najpierw zostało zrobione z bliskiej odległości przy użyciu szerokokątnego obiektywu.

żeby zrobić efekt wypukłości możesz pobawić się gimpowym filtrem deformacji -

kolorystyka to suwaczki w wywoływarce RAW.

no i zabawa na warstwach by uwypuklić brodę i ostre rysy twarzy.

Photoshop sobie z tym poradzi :slight_smile:

Menu -> Filtry -> Skraplanie

Później kilka dodatkowych filtrów i masek, podmiana tła i już :slight_smile:

Jeśli nie wiesz jak używać photoshopa to w necie znajdziesz kilka poradników, zobacz też na YT, jest tam sporo materiałów nakręconych przez użytkowników, które pokazują co i jak.

Jeśli chodzi o program, który może generować karykatury itp. to ci nie pomogę bo nie znam takiego oprogramowania, ale poszukaj to może znajdziesz.

Pozdrawiam

Hmm tylko nie mam photoshopa, ale mam Gimpa. Spróbuję ten sposób z deformacją w gimpie. :slight_smile:

Dodane 14.08.2013 (Śr) 10:41

Właśnie zrobiłem zdjęcie aparatem z obiektywem szerokokątnym i bawię się tą deformacją, ale na tym zdjęciu co wstawiłem wcześniej to wygląda jakby tak trochę było animowane. :expressionless:

Dodane 14.08.2013 (Śr) 11:42

OK w photoshopie przy odpaleniu zdjęcia w formacie RAW ładnie można pobawić się kolorami, że przypomina to co wysłałem. :slight_smile: