W jakim programie wdytowac taki szablon?

http://members.lycos.co.uk/szablonix/rys/s24.jpg

Jest to ruchomy szablon! robiony chyba we flashu! Więc jaki program bęzie najlepszy!?? Linki są mile widziane! :smiley:

Podaj linka to zobaczymy

http://members.lycos.co.uk/szablonix/sciagaj.php?id=23

PS: w 1 pości masz fotke! :stuck_out_tongue:

Zależy od formatu…

jeżeli masz szablon w postaci pliku .fla , to możesz np. Macromedia Flash

Jeżeli to plik .swf, to już raczej nie wyedytujesz…

Jeżeli plik graficzny jpg/psd, to program graficzny, a animacje itp. bajerki we flashu musisz sam kombinować.

Tak mają rozszeżenie .fla

Możesz edytować index.html w notatnik lub dowolnym inny edytorze html.

Plik index.fla

p.s. fotka mi nic nie mówi

ALe tego szablnu nie da się edytować w nnp. notatniku czy zajączku!

  1. za co odpowiada index.html tego szablonu?

  2. Jak edytować odnośniki?

  3. Jak dodawać odnośniki?

  4. Jak wżucać tekst??

Czekam na odpowiedzie do moich pytań!

I tak …i nie…: w notatniku, pajączku, zajączku etc. możesz w tym przypadku edytować tylko plik index.html :?

1.Jest to plik indeksowy, w tym przypadku zawiera osadzony design wykonany we flashu…

  1. Zapewne wyżej podanym programem Macromedii…

Skoro ta stronka jest we flashu, to musisz wyedytować plik .fla (tam zmieniasz text, linki itp.) i wyeksportować to do pliku .swf

3 i 4. tak jak wyżej…

Ale mam taką propozycje…

Może skorzystaj jednak z typowego szablonu w html’u, …albo chociaz poczytaj nieco kursów flasha :wink:

M@teo daruj sobie szablony flasha jeśli nie znasz jego podstaw - przerobienie *.fla w szablonie na twoje potrzeby może przynieść opłakany skutek. Pomijam fakt ceny flasha - strasznie drogo Cie wyniesie cena strony :), Pomijam takie rzeczy jak: szybkość ładowania strony, skalowanie, przewijanie dużej ilości txt we flashu itp., itd.

zrób to w zwykłym html, php - a flasha się naucz i wtedy zabierz się strony robione w nim - wiem, co mówię, bo sam robie stronki we flashu :slight_smile:

No ale mi niechodzi o to żeby zrobić jakiegoś wypasa z tej stronki! Ja bym tylko chciał się czegoś na tym szablonie nauczyć robić! :stuck_out_tongue:

no to wejdź na stronę macromedii - zarejestruj się i pobierz wersje testową flasha

Już mam program! Już się bawie! I pozmieniałem przyciski i TEKS i dałem SAVE! Ale jak wchodze na tą stronke to mi się pojawia wszystko po staremu! Co robić??

A powinieneś dać: File > Publish (Plik > Publikuj), lub File > Export Movie …i zapisać do pliku .swf

Potem musisz podmienić istniejącego już swf’a na tego nowego i wtedy odpalić stronke :wink:

No faktycznie!! Teraz zadziałało!!

Ale jest jedne jeszcze problem!

Jak pozmieniałem odnośniki ten przycisk 1 np. na O stronie to jest ładnie pięknie! Ale jak najade na niego to się spowrotem pokazuje Przycisk 1? Gdzieś jeszcze musze coś zmeinić?

Musisz zapewne zmodyfikowac parametry Up/Over/Down/Hit …

Możesz to zrobić klikając pierwszą od prawej ikonke (edit Symbols) i wybierając element, który chcesz edytować …i modyfikując te parametry :wink:

BTW

Cofnij się o kilka postów, podałem tam link do kursów flasha, poczytaj kilka z nich !!

WIEM!! Już doszłem do tego! Czytałem 2 kursy i troche coś tam może wiem! ALe lepiej mi jest jak ktoś doświadczony mi to powie! :stuck_out_tongue: A jak jest z odnośnikami? Da się wstawić

Nazwa[/code]

Czy jest jakaś inna do tego konfiguracja??

Flash to nie html!

Musisz dodać akcje, geturl o ile się nie myle :wink:

A czemu ta moja stronka we FLASHu jest na samym dole??

http://mateo.minister.pl/flash/index.html

Co jest nie tak??

gdzie poprawić??

Co poprawić??

jak poprawić??

Not Found

The requested URL /flash/index.html was not found on this server.


Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

:frowning:

Już powinno działać !!