W jakim programie zrobić takie kreski?


(Angelika X3) #1

http://img192.imageshack.us/img192/7998/nakonkursg.png - to nagłówek jakiegoś tam bloga . Chodzi mi o te 'kreski' na obrazku . Jak takie zrobić ( jaki program ) , bo nie wydaje mi się, żeby to było robione ręcznie .


(Frankfurterium) #2

Photoshop? Gimp?


(sadaj72) #3

Czemu nie? Wystarczy narysować kilka kresek, ustawić jako deseń i już masz cały obrazek zakreskowany


(Brygi71) #4

są tekstury takie zobacz na strone cg.textures.com


(Lenneavy) #5

W Photoshopie da się takie coś zrobić nakładając na daną warstwę w Blending Mode odpowiedni pattern (który samemu trzeba najpierw stworzyć).


(Xanthia) #6

To jest pattern - http://www.brusheezy.com/Patterns/2188- ... r-Patterns tu masz podobny, ale nie identyczny. Na tej stronie znajdziesz taki sam, jak dobrze poszukasz.


(system) #7

Witam, takie kreski robi się w ilustratorze lub w corelu ale ja polecam ilustratora rysujesz linie odpowiedniej długości( żeby zasłaniała cały obrazek) z wciśniętym klawiszem shift( wtedy bedzie pod kątem np 45stopni) potem przyciskasz naraz ctrl+ shift+M wtedy wyskakuje ci okienko tam trzeba pokombinować (najlepiej jakieś małe liczby tzn= 2 lub 5) jak już ustawisz tak jak chcesz to klikasz ok a potem tylko ctrl + d i po sprawie


(grandpajanek) #8

Czyli krótko mówiąc Blend Tool w Illustratorze :smiley:

http://vector.tutsplus.com/tutorials/to ... ive-guide/

i po polsku:

http://dziadek.webd.pl/viewtopic.php?t=2077


(system) #9

można i blend tool ale ja nie opisałem tej opcji bo blend tool to przejscie między dwoma wektorami czyli rysujesz kreske wcisnięty shift potem ją kopiujesz (ctrl +c) potem wklejasz (crtl +v) przesuwasz w poziomie na 2gi koniec obrazka i wtedy blend tool :slight_smile: