W jakis sposób zablokować komputer?

Cześć

Być może dla niektórych z Was mój problem może wydać się trywialny, nie zmienia to jednak faktu, że nigdzie nie mogę znależć na niego odpowiedzi i może komuś z Was uda mi się pomóc.

Chodzi generalnie o blokowanie komputera. Coś na zasadzie wciśnięcia klawisza CTRL+L. Chcę jednak aby system sam wymuszał takie blokowanie np. po upływie 5 minut. Gdzie mogę to zmienić ???

Czy jest to zależne od tego czy stacja znajduje się w domenie czy też nie ??

Z góry wielkie dzięki za pomoc !!

Pozdrawiam: Fixxxer

Możesz zablokować komputer programem Czasowy wyłącznik komputera

Ustaw wygaszacz ekranu na zadany czas i jednocześnie zaznacz opcję ‘Wyświetl ekran powitalny po wznowieniu’.

Chodzi mi raczej o coś dostępnego bezpośrednio w systemie. Być może znajduje się to gdzieś w Narzędziach Administracyjnych, ale jak na razie nie mogę tego znależć. Być może coś przeoczyłem :-//

Ustaw wygaszacz na włączenie po 5 minutach, zaznacz by wyświetlał okno logowania po wznowieniu. Przejdź do opcji zasilania i ustaw by monitor się wyłączał też po 5 minutach.

Efekt będzie taki, że nawet nie zauważysz, że wygaszacz sie włączył :wink:

Fixxxer ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zmień sobie tryb logowania na klasyczny i po wciśnięciu CTRL+ALT+DELETE nie pokaże się Menedżer zadań Windows Tylko menmu z 6 przyciskami i będzie przycisk Zablokuj komputer Jeżeli nie pomoże to przykro mi bardzo :slight_smile: :wink: