W komputerze brakuje pamięci

Witam,

A więc mam problemy z tym komunikatem, zawsze gdy mam włączoną grę World Of Warcraft oraz jakąkolwiek przeglądarke internetową wyskakuje mi ten komunikat już po chwili, plik stronicowania ustawiony mam na kontrolowany przez system, co mnie dziwi najbardziej mam 8 GB RAM a plik stronicowania potrafi zrobić ponad 22GB! !!

Załączam screena

http://scr.hu/0p72/mixvq

post-257035-0-00822600-1396868149_thumb.

Zapchana, pofragmentowana pamięć stronicowania. Ustaw na sztywno 2048MB rozmiar początkowy i tak samo 2048MB rozmiar maksymalny. To i tak full wypas. Przy takim RAM, powinno wystarczyć na luzie. Takie ustawienie na sztywno, zapobiega fragmentacji pliku stronicowania. Po restarcie, pagefile.sys będzie miał już ustawioną wielkość.

Pobierz JetClean. W oknie kreatora kliknij w przycisk na dole po prawej DECLINE, to będziesz mieć program bez pewnych dodatków. Na domyślnych ustawieniach producenta, program jest równie bezpieczny, jak ccleaner, tylko, że JetClean czyści złogi, jakie zapisują procesy aplikacji w pamięci, ale nie rusza systemowi tego, co potrzeba.

http://www.dobreprogramy.pl/JetClean,Program,Windows,30357.html

http://www.dobreprog…dows,30357.html

 

Sprawdziłem ten program z ciekawości, wcześniej czytając komentarze.

Skanowałem kilka razy wszystko co możliwe wraz z ponownym uruchomieniem komputera i nie zauważyłem żadnej poprawy.

Po uruchomieniu komputera CCleaner znalazł jeszcze 9 śmieci, Eusing Free Registry Cleaner znalazł jeszcze 35 problemów do naprawy.

Na razie pozostawię ten program w celu dalszych testów/sprawdzania a jeżeli zauważę że nic nie daje oprócz w/w to odinstaluję…

Jaka masz kartę graficzną? Wydaje mi się, że błąd wyskakuje też po zapchaniu pamięci karty graficznej. Tzn mam 16GB RAMu, a u mnie też się zdarzało, że taki błąd wyskakiwał, szczególnie podczas miningu, jeśli w tle były uruchomione jakieś aplikacje do obróbki filmu. W takim momencie przykładowo system pokazywał zapełnienie RAMu 30% i zapełnienie RAMu karty graficznej 95%. Przydzielenie karcie graficznej dodatkowego 2GB RAMu od komputera usunęło problem, więc wydaje mi się, że to był klopotem.

Daj jej dodatkowy gigabajt i zobacz, czy coś się zmieniło.

Z drugiej strony 22-gigabajtowy plik stronnicowania też jest podejrzany. U mnie jak jest wgl używany, to ze 100MB, mimo że też jest dynamiczny.

No więc tak, najpierw zrobiłem aktualizacje sterowników do karty graficznej, nic nie dało, więc na stronie producenta pobrałem i zainstalowałem najnowsze możliwe sterowniki pod Windows 8.1, nadal nic nie dało, zainstalowałem ten program co polecałeś, niestety również bez porządanego efektu ;/

Kiedyś jak miałem karte zintegrowana w stacjonarnym, to Jej pamięć ustalało się w biosie, tutaj w biosie mam ledwo pare rzeczy które moge zmienić, ale zadna z nich to nie jest pamięć od karty graficznej. Kartę jaką posiadam to: Intel ® HD Graphics 4000. Szczerze nie mam pojęcia o co chodzi, bo ten plik wymiany robi nieziemski, a RAMU to używa może z 25-30%… Zmieniałem również rozmiary pliku stronnicowania, no i jak był ustawiony sztywno mniejszy, komunikat pojawiał się znacznie szybciej :stuck_out_tongue: