"W komputerze brakuje pamięci"

Przeglądałem rozwiązania na tej domenie oraz na innych i ustawiłem plik stronicowy kontrolowany przez system ale wciąż jak odpalam jakąś grę to tak się dzieję, a teraz na dodatek ścina CS:GO.

Chodzi raczej o pamięć ram bo na dysku C mam 100 gb wolnego a na dysku D 50 gb który wczoraj stworzyłem i poprzenosiłem tam trochę rzeczy ale to nic nie dało, plik stronicowy też ustawiłem na D.

Wcześniej przed formatem ten problem nie występował.

CCleanera też używam i jeszcze przed wczoraj pobrałem program “AdvancedSystermCare 10”

Na C zaznacz rozmiar niestandardowy i rozmiar początkowy ustaw 4096MB, rozmiar maksymalny też dokładnie tyle samo. Kliknij w ustaw, potem OK - zrobisz restart. To ustawienie na sztywno i pamięć ta nie ulega fragmentacji.
To system na C potrzebuje pamięci wirtualnej. Ma D nie musisz mieć. Bo i po co. Kombinują niektórzy, żeby przenieść pagefile.sys na inna partycję, ale to wydłuża ścieżkę dostępu do pamięci stronicowanie. Systemowi nie utrudnia się.
Widzę, że chrome w sumie żre prawie półtora GB RAMu.

Zamknę Chrome i zrobiłem tak jak pisałeś i restart kompa teraz sprawdzę.

Weź slimjet. Ma wszystko, co chrome, ma więcej niż chrome, do tego jest dużo lżejszy.

OK :confused: ale niestety to nie pomogło co prawda gra się nie ścina raczej ale i tak mi zminimalizowało grę i znowu :

Sory za double post ale czy może to być coś mieć związek z tym, że jest ustawione kiedy ten błąd wyskakuje, że jak jest powyżej 60 % Ram to to się to pojawia ?

To ustaw rozmiar stronicowania - te dwie wartości na 6144 MB - to da 6GB swapu na sztywno.

Masz zajęty dysk podczas grania 97%. To chyba jest przyczyna - mało przestrzeni dyskowej.
Wyłącz kosz we właściwościach. Zaznacz, żeby system nie przenosił plików do kosza, tylko od razu usuwał. To na początek.

Na razie jest dobrze jeszcze po testuje a z tym dyskiem to teraz mam np. 2 % więc może to był przypadek, że tyle było, na razie dzięki, dziś potem jeszcze napisze czy to pomogło :slight_smile:

Odniosę się do pierwszego obrazka w temacie. Ustawia się plik stronicowania na partycji systemowej, czyli partycji C, a nie jakiejś “Z”. Zaznacz te partycję “C” w oknie Pamięć wirtualna, kropkę postaw na Rozmiar niestandardowy, wpisz wartości 4096 dla obu rozmiarów: początkowego i maksymalnego > OK i zrestartuj komputer.
PS. Nie używaj Advanced System Care, jeśli nie chcesz zrobić sobie bałaganu w komputerze.

Przy takiej małej ilości pamięci RAM plik stronicowania jest niezbędny. Zawsze Windows chce coś tam pakować, a przy większej zajętości RAM wykrzykuje takie własnie komunikaty. Zamykaj chrome jak grasz w gry. Niewielka ilość Ram nie pozwala na duże szaleństwa, a chrome do lekkich nie należy.

Problem nadal występuje ale jak mam w tle włączoną przeglądarkę, a polecacie jakiś programik do czyszczenia ramu ? bo w tym Advanced System Care to mogłem czyścić i zawsze dawało i czasem 10% ale jeżeli odradzacie to czy jest coś co pomoże mi czyścić ram ?

W współczesnych systemach operacyjnych to czynność zbędna. System Windows 8 sam zarządza pamięcią w sposób optymalny.

Dokup pamięci RAM.

Zostaje Ci dokupienie kolejnej kostki RAM. Po co Ci przeglądarka podczas grania, w dodatku Chrome? Jeżeli musisz coś sprawdzać podczas grania to w nakładce Steam masz prostą przeglądarkę.