W komputerze Sony VAIO system się nie uruchamia

Witam. Problem wygląda tak - uruchamiam komputer, widzę logo Sony i słyszę sygnał głośniczka taki jakby alarm - zapętlony dźwięk. I tak już zostaje. Jak go zresetuje ze 2-3 razy to się w końcu włączy. Co to może być?

To stacjonarka czy laptop?

Laptop Sony Vaio - jest u nas od roku. Sporo kosztował i sądziłem, że nie będzie takich problemów

http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,15679 … OS_u_.html

Który dźwięk?Ważna jest wersja Twojego BIOSu.

Nie wiem który to dźwięk. To jest ciągle, regularnie powtarzający się dźwięk tak średnio co sekundę

Oddaj go do serwisu. Coś jest nie tak ze sprzętem, możliwe nawet, że to coś z ramem.

No ale dlaczego problem występuje statystycznie rzadziej niż co 4 uruchomienie? Dlaczego nie jest trwały?

Nie wiem. Zrobisz jak uważasz, bo to w końcu twój laptop, ale radzę Ci lepiej oddać go do serwisu i to im szybciej tym lepiej, bo skoro coś takiego ma miejsce to może być tak, że np. 100 razy uda się go włączyć, a za 101 już go w ogóle nie ruszy i tak czy siak będziesz musiał go oddać na gwarancję. W końcu jest to oczywiste, że skoro od czasu do czasu komputer piszczy przy starcie i nie chce się uruchomić, to coś jest nie tak ze sprzętem.

Ok na razie potrzymam a jak będzie przerwa w pracy to oddam.

Dzięki