W komputerze Sony VAIO system się nie uruchamia

(SzymonM) #1

Witam. Problem wygląda tak - uruchamiam komputer, widzę logo Sony i słyszę sygnał głośniczka taki jakby alarm - zapętlony dźwięk. I tak już zostaje. Jak go zresetuje ze 2-3 razy to się w końcu włączy. Co to może być?

(Lukaszk 89) #2

To stacjonarka czy laptop?

(SzymonM) #3

Laptop Sony Vaio - jest u nas od roku. Sporo kosztował i sądziłem, że nie będzie takich problemów

(Lukaszk 89) #4

http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,15679 ... OS_u_.html

Który dźwięk?Ważna jest wersja Twojego BIOSu.

(SzymonM) #5

Nie wiem który to dźwięk. To jest ciągle, regularnie powtarzający się dźwięk tak średnio co sekundę

(Piotrkijak) #6

Oddaj go do serwisu. Coś jest nie tak ze sprzętem, możliwe nawet, że to coś z ramem.

(Mortassi) #7

No ale dlaczego problem występuje statystycznie rzadziej niż co 4 uruchomienie? Dlaczego nie jest trwały?

(Piotrkijak) #8

Nie wiem. Zrobisz jak uważasz, bo to w końcu twój laptop, ale radzę Ci lepiej oddać go do serwisu i to im szybciej tym lepiej, bo skoro coś takiego ma miejsce to może być tak, że np. 100 razy uda się go włączyć, a za 101 już go w ogóle nie ruszy i tak czy siak będziesz musiał go oddać na gwarancję. W końcu jest to oczywiste, że skoro od czasu do czasu komputer piszczy przy starcie i nie chce się uruchomić, to coś jest nie tak ze sprzętem.

(Mortassi) #9

Ok na razie potrzymam a jak będzie przerwa w pracy to oddam.

Dzięki