W konfiguracji sieci wi fi ip dynamiczne a mam statyczne

Mam internet z kablówki (Multimedia), wcześniej łączyłam się przewodowo, teraz zakupiłam router tp-link tl-wr740n. Przeszłam instalacje z dołączoną płytką i przy wyborze dynamiczne czy statyczne ip wybrałam dynamiczne, po wszystkim zorientowałam się że mam raczej ip statyczne bo się nie zmienia po ponownych uruchomieniach komputera.

Wszystko niby działa ok ale zastanawiam się czy to czegoś nie utrudnia? Czy muszę ponownie wszystko konfigurować, czy w przyszłości nie będzie problemów?

65244905

Większość operatorów stosuje IP przypisywane automatycznie lub dynamicznie. Różni się to tym, że automatycznie polega na przypisywaniu zawsze tego samego IP, dynamicznie polega na przypisywaniu dowolnego adresu IP, który często jest zmienny. W konfiguracji ustaw na dynamiczne IP, ponieważ może się zdarzyć sytuacja, że po kilku miesiącach twoje IP się zmieni i będziesz musiała konfigurować na nowo. Ja np. w UPC również mam stałe IP, ale zmieniło się ono trzykrotnie, raz gdy UPC zamieniło mi prywatne IP na publiczne i dwa razy, gdy zmieniali mi dwukrotnie przepustowość łącza.

Prawdopodobnie wszystko w normie. Jeśli koniecznie chcesz zmienić IP możesz spróbować twardego restartu modemu (odłączeniu modemu na chwilę od prądu). W ostateczności zmień adres MAC portu WAN routera i wtedy zrestartuj modem (IP jest niekiedy przypisywane do adresu MAC).