W którym sklepie internetowym warto założyć konto?

(Cyba91) #1

Witam,tak jak w temacie :wink: w którym sklepie najlepiej założyć konto? biorąc po uwagę szybkość dostawy towaru (niekoniecznie),zapłata przy odbiorze,cenowo żeby był dobry. Pomijając w zupełności allegro bo już z niego korzystam. może agito.pl? hmm...

(skrzek) #2

tylko po co, w wiekszoci sklepow nie jest wymagana rejestracja,

poza tym ja kupuję tam gdzie jest taniej albo ma lepsze opinie, albo będzie szybsza dostawa.

więc polecam:

www.ceneo.pl

www.skapiec.pl

www.opineo.pl

(Nethalythic) #3

Proline.pl

znak.pl

(M4thy5) #4

Proline odradzam. Pisałem o tym sklepie tu: viewtopic.php?f=15&t=298240

(fiesta) #5

Bardzo dobry sklep, a jak jeszcze ktoś ma możliwośc odbioru osobistego, to nie widzę lepiej.

(M4thy5) #6

W każdym razie ja sie na tym sklepie zawiodłem... a szkoda bo nie mam do niego daleko.

(Madafaker) #7

http://www.zadowolenie.pl

Sporo znajomych robiło/robi tam zakupy, ceny przed szaleństwem walutowym były naprawdę konkurencyjne.

(Rlk120) #8

agito.pl polecam, bardzo porządny sklep i obsługa.

(M4thy5) #9

http://www.agdmedia.pl/ <- warty uwagi sklep?

Zaniepokoiła mnie pewna rzecz. Cytuję ze strony ich sklepu:

"Do każdego zrealizowanego zamówienia wystawiana będzie faktura VAT, która zostanie przesłana do Klienta drogą elektroniczną – za pośrednictwem poczty e-mail. Faktura VAT wysłana zostanie w terminie siedmiu dni od daty zrealizowania zamówienia. Do tego czasu możesz wydrukować fakturę proforma dostępną na liście Twoich zamówień."

Czy taka faktura wydrukowana ma jakąś wartość?? Przecież każdy może sobie podrobić taką fakturę...

I to też dziwne:

"Karty gwarancyjne oferowane przez producentów danego sprzętu są standardowo załączane do każdego wysłanego towaru. W celu wypełnienia karty gwarancyjnej prosimy o umieszczenie naklejek z pieczątką firmy w miejscu (miejscach) przeznaczonych na pieczęć Sprzedawcy.

Naklejki z pieczęcią Sprzedawcy przesyłane są razem ze sprzętem w foliowej kopercie, przyklejonej do opakowanego towaru. "

Kupując w morele.net dostawałem razem z paczką fakturę normalnie... a gwarancję wysłałem im do podbicia, odesłali podbitą... a tu takie udziwnienia... Mam wrażenie że tak zrobili po to by później sie wyprzeć sprzedaży i powiedzieć że faktura została sfałszowana...

(skrzek) #10

miałem naklejane pieczątki, gdy kupowałem chyba w neo24 - z gwarancją w serwisie zew. żadnego problemu

(M4thy5) #11

Poza tym dziwne jest dla mnie też to że nie musimy podpisywać faktury, nikt tego nie sprawdza, oni też nie mają podpisanej przez nas faktury by przedstawić urzędowi skarbowemu czy komu tam... Gdzieś czytałem że nie nie jest to obowiązek ale jeśli nie trzeba podpisywać to dlaczego kupując w zwykłym sklepie wymagają od nas podpisania faktury?

(skrzek) #12

nie wymagają

http://www.money.pl/podatki/poradniki/a ... 29045.html

i to od bardzo dawna

(M4thy5) #13

Ale zawsze mówią po wystawieniu faktury "prosze sie podpisać"

(fiesta) #14

Na fakturze branej "na firmę" musisz się podpisać, jeżeli kupujesz towar jako osoba prywatna nie ma takiego obowiązku.

(M4thy5) #15

Więc co jeśli kupuję coś na firmę w takim sklepie wystawiającym faktury elektroniczne? Muszę wydrukować i sobie podpisać? i do tego razem trzymać fakturę w formie elektronicznej na płycie do celów urzędowych?

P.S. Z tego artykułu wynika że wcale nie trzeba sie podpisywać...

(fiesta) #16

Co innego to zwykła drukowana w sklepie faktura, a co innego e faktura, choć obydwie mają taką samą moc prawną.

http://www.vat.pl/efaktura/

Dokładnie wszystko zależy od formy płatności, jeżeli płacisz przelewem w zwykłym sklepie (a taką formę płatności preferuje większość firm) to musisz podpisać fakturę, jeżeli płacisz gotówką, bądź kartą nie ma takiego obowiązku.

W sklepie internetowym, faktura jest dopiero wystawiana po wpłynięciu pieniędzy na konto sklepu, więc nie musisz niczego podpisywać. A faktura jak ci jest potrzebna to trzymasz, a jak nie to robisz z nią co zechcesz.

8)

(skrzek) #17

panowie ja nie wiem... ja od bardzo dawna na żadnej fakturze w sklepie sie nie podpisałem, a zdaża się że dość często biorę FV na firmę - tylko ja nie jestem osobą uprawnioną by się na niej podpisać (podpisywać się innym nazwiskiem też nie można) nie ma problemów, gdy mówię że nie podpiszę...

(fiesta) #18

Ale bierzesz za gotówkę albo płacisz firmową kartą, w żadnym sklepie o ile Cię nie znają nie zgodzą się na przelew bez stosownego upoważnienia od szefa i podpisu na fakturze. A podpisać się możesz swoim podpisem bo masz do tego pisemne upoważnienie.

8)

(skrzek) #19

a w sklepie internetowym płacisz przed czy po fakcie???

oczywiście, że duże zamowienia są po fakcie płacone, ale wtedy oczywiście musi być podpis osoby, która może w imieniu firmy zaciągnąć zobowiązanie finansowe - ale wydaje mi się, że ten topic nie dotyczy tego problemu...

(fiesta) #20

Tu masz odpowiedź na swoje zapytanie.

8)