W laptopach strony wyświetlają się za duże

(Mufka) #1

Witam! Robię swoją pierwszą stronkę. Oparta jest głównie na grafice. Zrobiłam ją w rozdzielczości 1040 x900. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak ją dostosować, by dobrze wyświetlała się w przeglądarkach. I tak IE 8 raz ją wyświetla, raz wyskakuje mi błąd. W Google Chrome wszystko jest w porządku pod warunkiem, że jest to komputer stacjonarny. Na laptopach wyświetla się za duża. Widać tak ok. połowę strony. Z góry dziękuję za "łopatologiczne" porady.

(mario@) #2

Podaj adres tej strony bo aż jestem ciekawy tych efektów :slight_smile: "Połowę strony" w sensie na szerokość ? Jeżeli tak to pewnie masz inną (mniejszą) rozdzielczość na lapku (rodzaj komputera ma tutaj najmniejsze znaczenie)/bądź włączony zoom w przeglądarce.

To może zapewnić poprawność składni (x)html, css, skryptów itp. oraz niejednokrotnie zastosowane sztuczki dla różnych przeglądarek. Bez kodu nic konkretnego nie da się powiedzieć.

(Mufka) #3

Oto moja stronka: http://galeria-u-jakuba.yoyo.pl/ Ja mam komputer stacjonarny, ale próbowałam wyświetlać stronkę w różnych przeglądarkach, żeby porównać efekty i pokazałam stronkę znajomym. Ci, którzy mieli IE nie mogli na stronkę wejść. Ci, którzy mają laptopy muszą zmniejszać obraz do 60%. Przyznam, że jestem chyba najzieleńsza z zielonych, a stronkę robiłam głównie przy użyciu edytora graficznego :frowning: .

(mario@) #4

Rzeczywiście pod IE pokazuje się

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

Czyli ja w tym temacie niezbyt pomogę - nie moja działka. Od siebie dodam tylko, że możesz spróbować przy linkach zamiast pełnego adresu podawać skrócony. Czyli zamiast

http://www.galeria-u-jakuba.yoyo.pl/index.html

pisz

./index.html

itd.

Możesz także wrzucić tą stronę na inny serwer i sprawdź tam jej działanie(sprawdzić bez podpinania domeny).

(Mufka) #5

Problem z otwieraniem się stron w różnych przeglądarkach rozwiązany. Faktycznie jak przeniosłam stronkę na inny hosting wszystko wyświetla się prawidłowo. Sprawdzałam na czterech najpopularniejszych przeglądarkach. No może nie do końca prawidłowo, bo w laptopach nadal strony wyświetlają się za duże i nadal nie wiem co jest nie tak.