W laptopie przed instalacja Windowsa xp wystepuje komunikat

Chce zainstalować na laptopie windowsa xp ale jak prubuję w instalatorze wybrac zainstaluj swieza wersje to wyskakuje komunikat " Instalator nie znalazł stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze"

Dysk wykrywa bo dzien przed chwila byl windows zainstalowany normalnie ale teraz chcialem go zainstalowac od nowa no i mam taki problem oto…

Pytanie tylko czy wcześniej był też XP zainstalowany ?

(google: xp, sata, sterowniki, nLite, bios)

pzdr

PS: zmień temat na polski i popraw błędy ort. bo w oczy kuje.

Tak był zainstalowany windows xp, laptop to Acer Extensa 5220, dysk HDD ST9120822AS-(S1)…

Temat setki razy poruszany: search.php?keywords=Instalator+nie+znalaz%C5%82+stacji+dysk%C3%B3w+twardych+zainstalowanych+w+tym+komputerze&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Najprostszy sposób - przełącz w biosie tryb pracy dysku z AHCI/SATA na IDE/ATA/COMPATIBLE

To nie ma za wielkiego znaczenia - w wytwórni nie instalują z płytki ale klonują dyski twarde.

Nie ma możliwości zmiany tego typu w Biosie jest tylko zmiana kolejnosci czytania napedow przy starcie komputera, dodam moze jeszcze by uzupelnic opis, wczesniej sformatowalem partycje C , mam przy sobie plyte Resource CD i kopie chyba kopie wczesniejszego xp, ale jak instaluje go to wymagany jest klucz ktorego nie ma na laptopie, wiec probuje inny system wgrac…

Masz racje Cedar - nigdy o tym nie myślałem :slight_smile:

sklep_darka , no to szukaj na stronie producenta sterownika od kontrolera SATA - podasz go na dyskietce na początku instalacji (klawisz F6 itd) lub zintegrujesz z posiadaną instalką za pomocą programu nLite.

bor1904 , Co prawda małe znaczenie ma - znaczy, że sterownik istnieje, tylko czy go producent udostępnia?

Spróbuje programem NLITE, dzieki za pomoc oby sie udało :slight_smile:

Zintegruje go z instalką. Chyba, że ma stacje dyskietek w lapku :slight_smile:

Poruszałem już ten temat i został rozwiązany, ale przyszło mi jeszcze coś do głowy - przed takim “nieszczęsnym” sformatowaniem dysku by zamienić system preinstalowany na czysty można na podstawie modelu dysku/płyty głównej/czegokolwiek przewidzieć, że będzie potrzebna integracja sterowników kontrolera SATA?

Pozdrawiam! :slight_smile:

Acer Extensa 5220 ma w BIOS opcje zmiany trybu pracy dysku.Wystarczy ją zmienić!

By to zrobić trzeba zainstalowac uaktualnienie BIOSU czego nie umiem też, mam problem przy dodawaniu sterowników w nLite bo musze wybrać

“sterownik trybu tekstowego urzadzenia przechowujacego” a nie wiem jaki taki mam zrzut ekranu a w nim wybór

http://img696.imageshack.us/img696/7787 … opiagf.jpg

Odrzucasz RAID, bo trybu RAID nie używasz, a dalej to już musisz sprawdzić jaki dokładnie masz w lapku kontroler.

a Biosie sie to jakos da sprawdzic?

Nie, w menedżerze urządzeń Ci pisze.

Nie mam Windowsa w tej chwili, dopiero zamierzam zainstalowac

Spróbuj zintegrować Intel Matrix Storage, ale nie daję gwarancji, że zadziała.

sklep_darka ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu, nie używając polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, itd.) oraz popełniając błędy ortograficzne. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif