W laptopie toshiba nie działa cd rom,

witam. wczoraj oglądałem film i nie zauważyłem że “skończyła” mi się bateria,dzisiaj chciałem włączyć synkowi bajkę a lapuputapu nie widzi cd romu.menedżer urządzeń- widzi cd rom,właściwości i “stan urządzenia” pokazuje że urządzenie działa poprawnie, sterowniki- pokazuje że nie ma nowszych wersji.po włożeniu płyty do kieszeni słychać że rom pracuje a lapu tapu ma problem i nie widzi roma. laptop Toshiba satelite A105 cd rom

Hitachi 100GB (HTS541010G9SA00).z góry dziękuję za pomoc, :smiley:

Wejdź przez “mój komputer” i tam kliknij stacje dysków,powinno się otworzyć.

Mam ten sam problem, ale powyższa metoda działa (u mnie) Co do braku automatycznego odtwarzania zmieniałem nawet wpisy w rejestrze ale pomogły tylko na jakiś czas.

witaj “longer” w “mój komputer” pod ikonką dyski twarde nie ma ikonki “stacje dysków” i tu mam problema.

a w biosie widać napęd i jest ustawiony na auto?

w kluczu HKEY_CURRENT_USER…explorer jest za niebieską ikoną napis NODRIVE TYPEAUTORUN czy to wykasować??

w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE… za \ Policies nie ma opcji Explorer. jestem amatorem czy mam zrobić kopie całych kluczy z uppelfilters i loverfilters i co z nimi zrobić później dziękuję za pomoc

Złączono Posta : 18.02.2007 (Nie) 22:18

nie wiem gdzie w biosie to sprawdzić

wejdź do biosu / nie wiem jaki masz ale na dole podczas startu powinno pisać , który klawisz nacisnąć np. press delee to enter SETUP / i w pierwszej zakładce Standard CMOS Features zobacz czy Twój cd jest widoczny pod jakąś nazwą i czy ma ustawiony tryb na auto lub primary, master, jak tak to wszystko ok. /