W odpowiedzi do newsa "Tak przycina się 27-calowy iMac za blisko 10 tys zł."

W zwiazku z tym ze moje komentarze z linkami zostaly usuniete w komentarzach (cenzura działa),uważam że Pan Bryja jest nieobiektywny w zwiazku z tym chcialbym pokazać jak działa moj mac mini POL ROKU od kupna. Jak mozna wyciagac wnioski jak dziala system ze sklepu gdy nie wiadomo ile tam stoi i kto wczesniej i co na nim robił?? 

https://www.youtube.com/watch?v=JPL45qbjaa0

oo widze ze komentarz do artykulu zostal przywrócony :slight_smile: milo…

Jaką masz ustawioną rozdzielczość?

najwyższą z możliwych jaka moge wybrac 1680x1050

To nawet nie jest Full HD. Urządzenia pokazywane na filmiku miały rozdzielczość 4K. W newsie chodzi o to że jak robi się urządzenie z taką rozdzielczością, to daje się sprzęt który potrafi ją obsłużyć, wszak to marka premium jest.

 

A teraz przeczytaj newsa jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem.

To nie jest zadna marka premium Za granicą te laptopy kosztuja w podobnej cenie co ma konkurencja to tylko u nas traktuje sie Apple jako premium. A teraz pytanie do wszystkich skąd wiecie jaką rozdzielczosc miał ustawiony ten sprzęt?? na filmie tego nie widać… Nie bronie Apple ale wkurza mnie gdy ktoś tak nieobiektywnie coś pokazuje niech pokaze ze sie tnie swiezo po instalacji, niech pokaze rozdzielczosc a nie gosciu wchodzi do sklepu i pokazuje jak sie tnie sprzet za 10 tys przypomne tylko ze rownie dobrze tak samo moge pokazac ze tak samo tną sie laptopy Windowsem z i7 8 GB RAM z masą crapwaru gdy sa dodatkowo zasmiecone pytanie tylko czy taki pokaz byłby obiektywny??

Nawet jeśli nie wiemy jaka była ustawiona, wiemy za to, że Ty się zagubiłeś/zamotałeś w tej obronie, której się wypierasz.
Jeśli była ustawiona mniejsza niż maksymalna, to działa tylko na niekorzyść tego urządzenia. Nie powinno ciąć przy maksymalnej a tym bardziej nie ma prawa przycinać przy mniejszej niż maksymalna.

Dokładnie. Maksymalną rozdzielczość tego sprzętu znamy ze specyfikacji, i na niej sprzęt powinien działać płynnie. Na mniejszej tym bardziej.

 

Nie ma co porównywać tutaj laptopów z i7 i 8GB ram z Windowsem, ponieważ Windows nie jest tworzony przez producentów tych laptopów. Więc nie mają oni wpływu na to jak on dzuała. Apple ma wpływ zarówno na konfigurację sprzętową jak i na system, więc jeśli chce 10k za sprzęt to powinien on działać co najmniej tak dobrze jak mój ipad air

 

Taki sam artykuł z pewnością pojawiłby się gdyby lumia albo surface tak się zacinały na stabilnej wersji systemu.

Owszem nie powinno ale jeszcze raz powtarzam ze nie wiemy kto co wczesniej z tym systemem robil i co bylo na niego wgrane

Ok zgodzę się ale twoj ipad air bedzie tez sie ciął gdy wgrasz na niego niedopracowany soft niekoniecznie firmy Apple

LoczeQ1990 , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus