W ogóle nie działa gadżet pogoda od Microsoft

Witam, otóż nie działa mi gadżet pogoda, ten oryginalny który dodał Microsoft już do systemu. Gdy próbuję wyszukać “obojętnie” jaką lokalizację to jest napisane: Cannot connect to service. Znalazłem inny gadżet pogoda który działa, ale ładuje się on przy starcie systemu dopiero po jakichś 10 min, przez to również obciąża tym samym start Windowsa.

Jeśli jest możliwość to proszę o napisanie jak zrobić, aby ten gadżet z MS działał normalnie.

Posiadam Windows 7 Build 7022 EN

może to pomoże (jest to porada dla Visty, ale też do gadżetu pogoda): http://www.vista.pl/porady/164_oryginal … ie_pl.html - zajrzyj na ten link (jak byś coś próbował, to zrób sobie najpierw kopię zapasową tego pliku)

Nic podobnego - standardowy gadżet Pogoda działa poprawnie. Osobiście korzystam z jego nowszej wersji MSN Weather.

W porównaniu z Windows Vista gadżet z Windows 7 został zmieniony.

Twoje problemy mogą wynikać z całkiem innych przyczyn, np. serwer Proxy, firewall.

Pozdrawiam

Pobierz ten program - http://www.idg.pl/ftp/pc_17042/Sunrise. … 18.pl.html .

Znajduję się tam możliwość naprawy gadżetu.

Jeżeli to nie pomoże to może spróbuj włączyć i wyłączyć i znowu włączyć i poczekać trochę.

Adwody1, jest to Sunrise na Vistę, który nie zadziała z Windows 7. Został wydany już Sunrise na Windows Seven, tylko nie ma w nim napawy gadżetu bo nie potrzeba skoro beta jest po angielsku.

Naprawiłem swój problem, po prostu w ustawieniach regionalnych i językowych, w zakładce Administracja miałem ustawiony Polish(Poland). Trzeba było ustawić English (United States).

Nie wykluczone, że porada max541 zadziała, ale później to sprawdzę.

Dziękuję za pomoc.

Dla mnie porada max541 niestety nie zadziałała, nie wiem moze robie jakiś bład…

u mnie porada z zamianą plików działa

robiłem to będąc na XP

:slight_smile:

No i sprawdziłem, zmieniłem z powrotem język w zakładce Administrative na Polish(Poland), skopiowałem ten zmodyfikowany plik i zamieniłem z oryginalnym w Sidebarze. I działa idealnie :smiley:

Chłopie, wielkie dzięki, dotychczas to ja tylko naprawiałem w Viście pogodę programem Sunrise Vista Konfigurator. Słyszałem, że jest ten sposób z zamianą pliku, również robiłem go kiedyś, ale przerzuciłem się na Sunrise i zupełnie o nim zapomniałem. Z poziomu programu o wiele szybciej i wygodniej, ale teraz ten sposób u mnie zagości bardzo długo. No, przynajmniej do czasu aż nie wydadzą tej opcji z naprawą gadżetu pogoda do Sunrise Seven :P. Wątpię czy to w ogóle nastąpi zanim ukaże się PL wersja Windows 7.

nie ma za co, cieszę się, że mogłem pomóc.

W Sunrise dla Windows 7 nie jest przewidziana opcja łatania gadgetu Pogoda, ponieważ on działa normalnie po instalacji. No chyba że w polskiej wersji językowej nie będzie działać.

Ale jak co to Sunrise Vista Konfigurator pod Windows 7 się uruchamia (choć nie polecam używania pod 7) i można zapatchować plik odpowiedzialny za gadget. W pre-beta to pomagało na gadget :wink:

Jest na to najprostsza rada sam maiłem ten problem i zrobiłem to tak:

Panel sterowania>odinstaluj program>Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows (po lewej stronie)>Platforma gadżetów systemu windows <—Odznaczyć i OK… Zrestartować kompa i wejść w to samo i Z powrotem zaznaczyć i włączyć gadżety MI POMOGŁO, życzę sukcesu !