W pełni darmowa domena na zawsze


(Dragonzary) #1

Szukam na forach i stronach internetowych o własnej domenie a jak znajduje informacje to są sprzed 5lat. I tu moje pytanie czy istnieje oferta, że dostanę własną domene bez żadnych opłat na zawsze?


(slepciu) #2

Nie, domenę trzeba wykupić i utrzymywać płacąc abonament.


(foreste) #3

Darmowa domena np tk jest.


(Frankfurterium) #4

Są jeszcze domeny regionalne i miejskie. To duży rynek (co któreś większe miasto udostępnia własną) z całkiem niezłymi ofertami, ale… Nie każdemu spodoba się taki adres.


(slepciu) #5

manifo.com - tam można dostać sub-domenę. Jeśli takie rozwiązanie jest wystarczające to takich serwisów jest więcej: https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#hl=pl&newwindow=1&safe=off&output=search&sclient=psy-ab&q=darmowe%20subdomeny&oq=&aq=&aqi=&aql=&gs_l=&pbx=1&fp=3b64165ca35dc626&ion=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&biw=1920&bih=965

Pewnym rozwiązaniem jest rzeczywiście domena .tk. możesz ją zarejestrować tutaj: http://www.dot.tk. Natomiast można ją zarejestrować na maksymalny okres 12 miesięcy, a potem trzeba ją przedłużać na kolejny okres. Kiedyś wyświetlały się w ramach tych domen reklamy, teraz z tego zrezygnowali.


(Pampali) #6

tk to prawdopodobnie jedyna darmowa domena. Poza tym o czym pisali przedmówcy to ma jeszcze kilka wad, np.: filtry antyspamowe są bardzo wrażliwe na maile z tej domeny. Google apps w wersji darmowej nie pozwala na zakładanie kont z tej domeny, choć nigdzie nie jest to wprost napisane to po prostu wywala błąd. Rozwiązaniem jest założenie płatnego konta google apps na okres próbny, po czym zmiana na konto darmowe.


(R@z0r) #7

Nie ma nic za darmo :stuck_out_tongue_winking_eye: Regionalne są o wiele tańsze od pl. I przy zakupie warto zobaczyć jaka jest cena przedłużenia na kolejny okres rozliczeniowy.


(Webmaster) #8

Domeny regionalne nie oszukujmy się - nie są atrakcyjne dla Google’a.

Profesjonalny, tani forum edukacyjne


(M Kurek) #9

Za darmo możesz dostać subdomenę typu prv.pl albo domenkę .tk, ale pod nią działa już tyle spamu, że Google chyba ostrożnie podchodzi do takich stron. Tu kolega ma rację, regionalki są dobrą opcją jak nie chcesz płacić dużo. Teraz 2BE.PL mają promocję z odnowieniem za 13 zeta http://dzialajlokalnie.2be.pl/