W planach nowy komputer - pare pytań

Witam!

Mam w zamiarach troszkę zmodernizować swój komputer. I chciałbym od Was parę rad.

Planuję zakupienie:

procesor: Inter Core 2 Duo E6750 2,66GHz.

ram: GEIL 2x1GB DDR2 800MHz CL 4-4-4-12.

Co do tych części jestem zdecydowany. Jednak teraz mam dylemat co do płyty głównej i karty graficznej.

Czy jest teraz sens w ogóle kupować płytę główną z DDR3? czy lepiej jeszcze sie powstrzymać, poczekać aż lepiej dopracuję płyty z DDR3 i kupić tylko z DDR2 (i tak teraz nie mam zamiaru DDR3 wkladać… ale tak przyszłościowo patrzę bardziej).

I przede wszystkim jaka płytę główna byście polecili? Żeby stabilna była i nie sprawiała większych problemów. Oczywiście cena, jaką mam dać za płytę główną bez DDR3, to najchętniej coś kolo 350, max. 400zł.

Teraz przejdźmy do kart graficznej. I powiem w ten sposób: chciałbym sobie pogiercować trochę. I żeby karta graficzna dawała sobie bardzo dobrze radę na wysokich detalach i wysokich rozdzielczościach. I celuję w geforce serii 8600GT i 8600GTS. Czy możecie mi polecić jakieś karty graficzne w cenie okolo 480-600zł?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc:)

Aha. W razie czego mam do sprzedania swoje stare części:

Procesor: ATHLON 64bit 3000+

Płyta główna: GIGABYTE GA-K8NS

Pamięć RAM: 768 RAM DDR

Karta graficzna: Radeon 9600 128mb

i cena jaka by mnie interesowała za to, to 450zł, jeżeli byliby chętni, to proszę o kontakt.

Nie. Weż foxcona p35. Karta palit 8600GT Sonic+.

Weź goodram pc900 pro.

Musisz pomyśleć jeszcze o obudowie i zasilaczu.

Co do tego zestawu - chcesz go sprzedać za 450 zł. To oczywiście żarty. Na allegro za 600-700 zł masz nowiutki komp z Athlonem 64X2 4200+ 1 GB, dyskiem i nagrywarką z tym że grafa jest zintegrowana plus gwarancja. Trzeba tylko dobrze poszukać !!

Więc życzę powodzenia

Proc: ~100zł

Płyta: ~80zł

Ram: ~90zł

Grafika: ~60zł

Dostaniesz za to góra 350zł…

a jaki zasilacz do tego zestawu? biora pod uwage ta plyte glowna foxconna i grafike palita?

Amacrox Warrior AX450-PNF ~160zł lub jak masz więcej kasy, to Amacrox Frei Erde 550W ~310zł.

a gdybym zamiast foxconna, wzial Gigabyte GA-P35-S3? Powiem, ze o/c nie interesowalo mnie zbytnio i nie potrzebuje plyty glownej pod to w sumie. Czy ta plyta by sie nadawala do zestawu?

Równie dobrze jak nie chcesz o/c to mozesz brać GA 965P-S3 i zaoszczędzisz.