W prezentacji filmy nie działają na innym PC

Witam. 

 

Zrobiłem prezentację na swoim PC, wszystko fajnie wstawiłem do prezentacji dwa filmy. Na moim PC wszystko działa, mówię przed nagraniem wrzucę prezentacje na drugiego PC, żeby sprawdzić czy działa. I niestety, ale nie działają filmy. Na slajdzie widać ten film w sensie no widać obraz z pierwszej klatki ale nie mam opcji wystartowania filmu jeśli wezmę żeby film startował automatycznie też nie leci. W pliku filmu w powerpoincie jest zapisane, że plik jest częścią prezentacji i nie ma potrzeby kopiować filmów na drugi pc. Sprawdziłem nawet jak skopiowałem cały folder na inny PC sytuacja ta sama filmy nie startują. Nie mam pojęcia o co może chodzić. W opcjach powerpointa jest pozycja “Optymalizuj pliki multimediów” Po zrobieniu tego prezentacja ze 130 mb zmniejsza sie do 4 mb i filmiki wyglądają jak w rozdzielczości 6 x 3 px zamiast 720 x 500~. 

 

Co począć ? Jakieś pomysły ?

 

/edit robiłem to w powerpoincie 2010 a otwierać próbowałem w 2007 jeśli ma to jakieś znaczenie

Czy plik video x264/rmvb/… ? na drugim komputerze otwiera “Windows Media Player” może sterowników nie ma ?  Jak już skompresowałeś przez optymalizuj to usuń miniaturki filmu i załącz ponownie w to miejsce.

 

Dla 100% pewności pliki możesz przerobić video do formatu mpg wtedy na każdym starym komputerze powinno działać.

możliwe, że na innym pc nie ma odpowiedniego kodeku, albo film w prezentacji jest źle osadzony (np. błąd w ścieżce dostępu)