W prezentacji filmy nie działają na innym PC


(Slq Babe) #1

Witam. 

 

Zrobiłem prezentację na swoim PC, wszystko fajnie wstawiłem do prezentacji dwa filmy. Na moim PC wszystko działa, mówię przed nagraniem wrzucę prezentacje na drugiego PC, żeby sprawdzić czy działa. I niestety, ale nie działają filmy. Na slajdzie widać ten film w sensie no widać obraz z pierwszej klatki ale nie mam opcji wystartowania filmu jeśli wezmę żeby film startował automatycznie też nie leci. W pliku filmu w powerpoincie jest zapisane, że plik jest częścią prezentacji i nie ma potrzeby kopiować filmów na drugi pc. Sprawdziłem nawet jak skopiowałem cały folder na inny PC sytuacja ta sama filmy nie startują. Nie mam pojęcia o co może chodzić. W opcjach powerpointa jest pozycja "Optymalizuj pliki multimediów" Po zrobieniu tego prezentacja ze 130 mb zmniejsza sie do 4 mb i filmiki wyglądają jak w rozdzielczości 6 x 3 px zamiast 720 x 500~. 

 

Co począć ? Jakieś pomysły ?

 

/edit robiłem to w powerpoincie 2010 a otwierać próbowałem w 2007 jeśli ma to jakieś znaczenie


(sr57be45) #2

Czy plik video x264/rmvb/… ? na drugim komputerze otwiera “Windows Media Player” może sterowników nie ma ?  Jak już skompresowałeś przez optymalizuj to usuń miniaturki filmu i załącz ponownie w to miejsce.

 

Dla 100% pewności pliki możesz przerobić video do formatu mpg wtedy na każdym starym komputerze powinno działać.


(Walkiria 84) #3

możliwe, że na innym pc nie ma odpowiedniego kodeku, albo film w prezentacji jest źle osadzony (np. błąd w ścieżce dostępu)