W sprawie wysyłania na serwer

(Jarkis) #1

Jak wysyłam jakiś plik na serwer to po wyhostowaniu pokazuje się parę linków, do czego konkretnie każdy z ich służy?

host19ar.th.jpg

(adpawl) #2

To linki do obrazka...

Część to zwykłe odnośniki URL, część wykorzystuje składnię HTMLa,

a część wykorzystuje BBCode (służy do wykorzystaniu na forum). :wink:

(Damian) #3

Pierwszy jest po to aby móc wstawić na strone www miniaturkę obrazu, który będzie odnośnikiem do obrazu źródłowego.

Drugi i trzeci służy do tego samego lecz, takie linki wstawiamy na forum phpbb,

(Kuz5) #4

Obok każdego linku masz opis do czego służy owy link.

Wklej na forum wszystkie linki i kliknij podglad a zobaczysz jaki link jak wyglada po wkejeniu np. na forum

(Jarkis) #5

A co to jest to forum phpbb?

(Daro U) #6

forum phpbb jest to typ forum na którym aktualnie jesteśmy

(boczi) #7

Jest to rodzaj forum internetowego. Forum Dobreprogramy właśnie bazuje na phpBB. Jest to darmowy skrypt forum oparty na PHP. http://www.phpbb2.pl

Jest też wiele innych skryptów, np. IPB, VBulletin i inne *BB.

(Jarkis) #8

Zapytam wprost: Jakbym chciał wkleić linka na forum gazety.pl, to którego bym musiał wklejać, żeby po otwarciu wyświetlił się dany obraz.

(Kuz5) #9

Możesz troche jaśniej chcesz wstawić link do forum czy link do obrazka.

(Jarkis) #10

Chciałbym wstawić link do obrazka. Doradżcie mi który to się wkleja?

(Proph3t) #11

obojętnie który wstawisz efekt będzie w porządku tylko że jeśli chodz o opis z dodatkiem forum to będziesz miał miniaturke lub całość zdjęcia na forum a te pozostałe są to linki tak jak do zwykłych stron klikasz i masz 8)

(Damian) #12

Ściślej to wklejasz link z tabelki Thumbnail for forums 1 lub Thumbnail for forums 2

(Jarkis) #13

To chyba z tym forum na Gazeta PL jest coś nie tak, bo włąsnie tak wklejałem i nic tzn. po kliknięciu na link wyświetla się strona główna serwera.

(Kuz5) #14

Bo musisz zmienić adres URL w twoim przypadku bedzie to adres forum gazety.pl

Albo ja głupieje albo cie nie rozumiem co dokładnie chcesz zrobić

(Jarkis) #15

Chcę wkleić na forum linka tak, żeby po jego kliknięciu otworzył się obrazek! Ale wklejałem na tym forum i nie otwiera mi sie tylko wyświetla się strona serwera.

snap39xl.th.jpg

snap39xl.th.jpg

Na tym forum wklejam i jest ok. A na tamtym forum nie wyświetla się sama strona serwera.

(Qbek50) #16

musisz zaladować na serwer obrazek a potem wkleić

(boczi) #17

To po prostu wklej ten z pozycji Direct link to image i nie będzie problemu.

Np.:

(Jarkis) #18

No kurna właśnie o to mi chodziło dzięki wam wielkie i przepraszam, że tak marudziłem. Narka, pozdro!