W Systemie Windows Nie ma Dzwieku a Everest nic nie daje

Witam

Posiadam system Windows XP Home Edition.

Moj problem jest nastepujący:

W systemie nie ma głosu, wszystko podpiete jest, ale nawet nie ma tego małego głosniczka w prawym dolnym rogu na pasku.

Sprawdzałem system programem Everest, i w dziale Multimedia i w pod kategoriach nie pokazuje nic.

Nie wiem czym to moze byc spowodowane.

Ostatnio moj komputer miał awarie padł system, wiec włozyłem płyte i zainstalowałem od nowa wszystko działa chodz oprócz Windowsa nic innego nie instalowałem.

A grafika jest normalnie, jedynie dzwieku nie ma.

Jeżeli ktos moze mi pomoc to bardzo prosze, Jesli to sterowniki prosze o podanie strony z sterownikami do downloadu.

Pozdrawiam.

To na 99% brak sterownikow chyba ze masz plytke spersonalizowana pod twoj pc i wgrywa ci sterowniki.Jesli nie podaj nazwe karty dzwiekowej to cos poszukamy

Sam w sumie odpowiedziałeś sobie na pytanie dlaczego nie masz dźwięku. Skoro zainstalowałeś system od nowa a nie była to instalacja naprawcza (drugie R podczas instalacji) to zainstalowałeś czysty system bez sterowników. Sam zresztą napisałeś, że nic nie instalowałeś. Zainstaluj sterowniki (chipset, grafikę, muzykę i wszystko co trzeba) i będzie działać.

W tym problem wpisałem w uruchom “dxdiag” i tam jest ze :

I co teraz ?

A co do drugiego postu.

TO skad wziąśc sterowniki z jakiej strony i za free.

Kartę dźwiękową możesz mieć wyłączoną w BIOS’ie, ale domyślnie jest ona zwykle włączona albo ustawiona jako AUTO co oznacza że jak zainstalujesz sterowniki to będzie działać, chyba że masz dołożoną kartę na PCI (lub na PCI-E).

Dobrze rozumiem,

A w Everescie w MultiMedia jest podkategoria “dzwieki PCI/PnP” czy oto chodzi.

Ale teraz prosze Podac jakąś strone gdzie sterowniki mozna za FREE pobrac.

ja proponuję 2 rzeczy:)

pierwszą to wgrać program driver max - program po sprzęcie wyszukuje najnowsze sterowniki pod dany system

druga opcja to: po modelu płyty głównej szukać sterowników jeżeli jest dźwięk zintegrowany jeżeli nie to po chipsecie karty muzycznej

prościej by było jak byś podał model

A może tak podaj wpierw model płyty albo chociaż producenta bo nikt tu wróżką nie jest.

Oto chodzi wpisuje w uruchom “dxdiag” i tam mi w dzwiek pokazuje ze nie ma najpierw mam sterowniki, jak mozna model i producenta sprawdzic inaczej ?

Programem CPU-Z z zakładki mainboard:

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html

W Everescie, w pozycji Komputer > Podsumowanie, po prawej stronie będziesz miał “Nazwa płyty głównej”. To podaj! Niżej będzie pozycja “Karta dźwiękowa”. To też podaj.

No to znalazłem tak:

Bios:

American Megatrends Inc.

Version:0303

Date:12/4/2007

Nie wiem tak jest tylko jeszcze procesor,karta graficzna i nic wiecej.

A W everescie tak jak mowiłes podsumowanie i porawej jest tam PłytaGłowna pisze “nieznane”

A pisało tylko typ Biosu:

AMI 12/04/07

EDIT:NAZWA PŁYTY GŁOWNEJ TO:

ASUS M2N-X PLUS

To jest model BIOS a nie model płyty głównej.

Dodane 02.01.2011 (N) 12:36

W Evereście w podsumowaniu w drugiej sekcji masz “Płyta główna” a pod spodem “Typ procesora” i “Nazwa płyty głównej”.

EDIT:NAZWA PŁYTY GŁOWNEJ TO:

ASUS M2N-X PLUS

PROCESOR:

AMD ATHLON 64 X2 3800+

Podaj konkretnie nazwę i model karty dźwiękowej np czy jest to karta Realteka, czy innego producenta, po za tym czy korzystasz z karty dźwiękowej zintegrowanej czy zewnętrznej.

Bo nie dysponując tu takimi danymi, raczej chyba nikt nie udzieli ci konkretnej odpowiedzi.

ja nie znam sie na kmoputerze…i nie wiem jak to sprawdzic ale pamietam ze miałem cos z dzwiekiem “Realtek albo Realted Audio HD” czy jakos tak.

innej nie pamietam.

http://usa.asus.com/product.aspx?P_ID=gg77EtrKL4nFw1DU w zakładce Download wybierasz sobie system operacyjny, w Twoim przypadku Windows XP i masz tam wszystko czego dusza zapragnie do Twojego komputera. Pobrać i zainstalować.

Tu masz stronę ze sterownikami do twojej płyty. Wystarczy przejść w zakładkę download (u dołu ekranu) wybrać OS(system) i rozpocząć pobieranie.

asus.com

Dzieki za pomoc.

Albo tu: http://dlsvr.asus.com/pub/ASUS/misc/aud … 005443.zip

Dodane 02.01.2011 (N) 14:11

Pobierasz, rozpakowujesz, przechodzisz po rozpakowaniu przez foldery: Realtek… > Audio > RLC > driver i instalujesz sterowniki z ikonki pn. “Setup.exe”. Po instalacji restartujesz komputer… i informujesz forum, jak poszło :smiley: