W Systemie Windows Nie ma Dzwieku a Everest nic nie daje

(Seba000099) #1

Witam

Posiadam system Windows XP Home Edition.

Moj problem jest nastepujący:

W systemie nie ma głosu, wszystko podpiete jest, ale nawet nie ma tego małego głosniczka w prawym dolnym rogu na pasku.

Sprawdzałem system programem Everest, i w dziale Multimedia i w pod kategoriach nie pokazuje nic.

Nie wiem czym to moze byc spowodowane.

Ostatnio moj komputer miał awarie padł system, wiec włozyłem płyte i zainstalowałem od nowa wszystko działa chodz oprócz Windowsa nic innego nie instalowałem.

A grafika jest normalnie, jedynie dzwieku nie ma.

Jeżeli ktos moze mi pomoc to bardzo prosze, Jesli to sterowniki prosze o podanie strony z sterownikami do downloadu.

Pozdrawiam.

(kamil19116) #2

To na 99% brak sterownikow chyba ze masz plytke spersonalizowana pod twoj pc i wgrywa ci sterowniki.Jesli nie podaj nazwe karty dzwiekowej to cos poszukamy

(nezu) #3

Sam w sumie odpowiedziałeś sobie na pytanie dlaczego nie masz dźwięku. Skoro zainstalowałeś system od nowa a nie była to instalacja naprawcza (drugie R podczas instalacji) to zainstalowałeś czysty system bez sterowników. Sam zresztą napisałeś, że nic nie instalowałeś. Zainstaluj sterowniki (chipset, grafikę, muzykę i wszystko co trzeba) i będzie działać.

(Seba000099) #4

W tym problem wpisałem w uruchom "dxdiag" i tam jest ze :

I co teraz ?

A co do drugiego postu.

TO skad wziąśc sterowniki z jakiej strony i za free.

(nezu) #5

Kartę dźwiękową możesz mieć wyłączoną w BIOS'ie, ale domyślnie jest ona zwykle włączona albo ustawiona jako AUTO co oznacza że jak zainstalujesz sterowniki to będzie działać, chyba że masz dołożoną kartę na PCI (lub na PCI-E).

(Seba000099) #6

Dobrze rozumiem,

A w Everescie w MultiMedia jest podkategoria "dzwieki PCI/PnP" czy oto chodzi.

Ale teraz prosze Podac jakąś strone gdzie sterowniki mozna za FREE pobrac.

(gucio0123) #7

ja proponuję 2 rzeczy:)

pierwszą to wgrać program driver max - program po sprzęcie wyszukuje najnowsze sterowniki pod dany system

druga opcja to: po modelu płyty głównej szukać sterowników jeżeli jest dźwięk zintegrowany jeżeli nie to po chipsecie karty muzycznej

prościej by było jak byś podał model

(nezu) #8

A może tak podaj wpierw model płyty albo chociaż producenta bo nikt tu wróżką nie jest.

(Seba000099) #9

Oto chodzi wpisuje w uruchom "dxdiag" i tam mi w dzwiek pokazuje ze nie ma najpierw mam sterowniki, jak mozna model i producenta sprawdzic inaczej ?

(system) #10

Programem CPU-Z z zakładki mainboard:

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra ... 13047.html

(system) #11

W Everescie, w pozycji Komputer > Podsumowanie, po prawej stronie będziesz miał "Nazwa płyty głównej". To podaj! Niżej będzie pozycja "Karta dźwiękowa". To też podaj.

(Seba000099) #12

No to znalazłem tak:

Bios:

American Megatrends Inc.

Version:0303

Date:12/4/2007

Nie wiem tak jest tylko jeszcze procesor,karta graficzna i nic wiecej.

A W everescie tak jak mowiłes podsumowanie i porawej jest tam PłytaGłowna pisze "nieznane"

A pisało tylko typ Biosu:

AMI 12/04/07

EDIT:NAZWA PŁYTY GŁOWNEJ TO:

ASUS M2N-X PLUS

(nezu) #13

To jest model BIOS a nie model płyty głównej.

-- Dodane 02.01.2011 (N) 12:36 --

W Evereście w podsumowaniu w drugiej sekcji masz "Płyta główna" a pod spodem "Typ procesora" i "Nazwa płyty głównej".

(Seba000099) #14

EDIT:NAZWA PŁYTY GŁOWNEJ TO:

ASUS M2N-X PLUS

PROCESOR:

AMD ATHLON 64 X2 3800+

(Pablo79) #15

Podaj konkretnie nazwę i model karty dźwiękowej np czy jest to karta Realteka, czy innego producenta, po za tym czy korzystasz z karty dźwiękowej zintegrowanej czy zewnętrznej.

Bo nie dysponując tu takimi danymi, raczej chyba nikt nie udzieli ci konkretnej odpowiedzi.

(Seba000099) #16

ja nie znam sie na kmoputerze....i nie wiem jak to sprawdzic ale pamietam ze miałem cos z dzwiekiem "Realtek albo Realted Audio HD" czy jakos tak.

innej nie pamietam.

(nezu) #17

http://usa.asus.com/product.aspx?P_ID=gg77EtrKL4nFw1DU w zakładce Download wybierasz sobie system operacyjny, w Twoim przypadku Windows XP i masz tam wszystko czego dusza zapragnie do Twojego komputera. Pobrać i zainstalować.

(Rafal9r) #18

Tu masz stronę ze sterownikami do twojej płyty. Wystarczy przejść w zakładkę download (u dołu ekranu) wybrać OS(system) i rozpocząć pobieranie.

asus.com

(Seba000099) #19

Dzieki za pomoc.

(system) #20

Albo tu: http://dlsvr.asus.com/pub/ASUS/misc/aud ... 005443.zip

-- Dodane 02.01.2011 (N) 14:11 --

Pobierasz, rozpakowujesz, przechodzisz po rozpakowaniu przez foldery: Realtek... > Audio > RLC > driver i instalujesz sterowniki z ikonki pn. "Setup.exe". Po instalacji restartujesz komputer... i informujesz forum, jak poszło :smiley: