W telefonie nie zgadza się pamięć telefonu

(tomi001) #1

Mam taki problem mam telefon Huawei Ascend Y530 i w ustawieniach telefonu pisze, że pamięć telefonu to 4 GB i poniżej piszę, że całkowita pojemność to 1.91 GB i piszę jeszcze poniżej, że Wolne jest 801 MB łącznie, dla 801 MB dla aplikacji i poniżej piszę, że aplikacje zajmują 233 MB z czego sam android zajmuje około 23 MB tam poniżej są ile zajmuje filmy zdjęcia itp. i jak to wszytko zsumowałem to wyszło jakieś prawie 2 GB, a ja nie mogę na pamięć telefonu wpakować nawet pliku, który zajmuje około 500 KB, a przecież powinno być wolno prawie 2 GB.

(bart86) #2

Zainstaluj z play aplikacje DiskUsage. Android na pewno zajmuje dużo więcej niż 23 MB. W tej pamięci jest też magazynowana pamięć książki telefonicznej oraz wiadomości, twoje aplikacje, chyba w telefonach z androidem była rezerwować przestrzeń dla systemu 2GB z tego co pamiętam. Przeskanuj telefon programem do czyszczenia jak Clean Master.

tomi001, wyedytuj swojego posta i popraw błędy, bo aż oczy bolą. Poza tym, zdecyduj się w jakich jednostkach piszesz: (GB) gigabajty, (mg) miligramy, (Mg) megagramy? Coś Ci się nie pomieszało przypadkiem?

Piszę - ja piszę. Czy to Ty wszędzie tam piszesz?

(tomi001) #4

Wy edytowałem ten post jednak nie ma opcji edytowania tematu, może ty to zrobisz chyba nie muszę ci pisać jaki tam jest błąd.

Zainstalowałem ten program i moja główna pamięć telefonu jest podzielona na Data w którym jest 1049 MB  z czego dla aplikacji wolne jest 799 MB same aplikacje zajmują 250 mg i w tych aplikacjach jest system android i zajmuje on 20,2 MB, a druga to Storage card w którym jest 947 MB to razem wychodzi prawie 2 GB, a ja mam pamięć telefonu 4 GB i mam teraz pytanie w storage card znajdują się pliki takie jak .thumbdata3 i ten plik zajmuje 149 MB jest on w sekcji .thumbnails czy mogę bo usunąć ?

EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora - i możesz poprawić temat. Po raz ostatni też proszę o poprawienie błędów - w poście wyżej napisałem Ci jakich.

(Giiixxxx6) #6

Jeśli chcesz usunąć pliki systemowe, to jak telefon ma działać? :slight_smile:

(Piesek64) #7

Przeczyść telefon jeszcze Clean Masterem. Pamięć thumbnails może być usunięta, ale chyba nie przez użytkownika.

(Piotrek2255) #8

Boże, przecież producent podaje wielkość NOMINALNĄ, od tego należy odjąć system, aplikacje systemowe, crap operatora i zostaje gdzieś w okolicach 1gb.

Najlepiej zrobić roota i powywalać co niepotrzebne, a cleanmastera to sobie darować bo robi jeszcze większy syf niż śmieci, które ma usunąć.

(Piesek64) #9

System (i aplikacje systemowe) jest raczej na wbudowanej pamięci, bo jak zmienisz kartę SD to będziesz kombinować jak zgrać cały system i bootloader na nową kartę? :slight_smile:

(Piotrek2255) #10

System ma wydzielone miejsce z tych 4 czy 8GB podanych przez producenta, później masz miejsce wydzielone na instalację aplikacji a na końcu na dane użytkownika(czyli gdzieś koło gigabajta)

System i bootloader nawet po zamianie pamięci zawsze zostaje na swoim miejscu, zamieniasz tylko pamięć na dane użytkownika(IntSD na ExtSD).

(Adan1003) #11

Na telefonie są wydzielone partycje na system, aplikacje, pliki, kernel itd…