W telefonie nie zgadza się pamięć telefonu

Mam taki problem mam telefon Huawei Ascend Y530 i w ustawieniach telefonu pisze, że pamięć telefonu to 4 GB i poniżej piszę, że całkowita pojemność to 1.91 GB i piszę jeszcze poniżej, że Wolne jest 801 MB łącznie, dla 801 MB dla aplikacji i poniżej piszę, że aplikacje zajmują 233 MB z czego sam android zajmuje około 23 MB tam poniżej są ile zajmuje filmy zdjęcia itp. i jak to wszytko zsumowałem to wyszło jakieś prawie 2 GB, a ja nie mogę na pamięć telefonu wpakować nawet pliku, który zajmuje około 500 KB, a przecież powinno być wolno prawie 2 GB.

Zainstaluj z play aplikacje DiskUsage. Android na pewno zajmuje dużo więcej niż 23 MB. W tej pamięci jest też magazynowana pamięć książki telefonicznej oraz wiadomości, twoje aplikacje, chyba w telefonach z androidem była rezerwować przestrzeń dla systemu 2GB z tego co pamiętam. Przeskanuj telefon programem do czyszczenia jak Clean Master.

tomi001, wyedytuj swojego posta i popraw błędy, bo aż oczy bolą. Poza tym, zdecyduj się w jakich jednostkach piszesz: (GB) gigabajty, (mg) miligramy, (Mg) megagramy? Coś Ci się nie pomieszało przypadkiem?

 

Piszę - ja piszę. Czy to Ty wszędzie tam piszesz?

Wy edytowałem ten post jednak nie ma opcji edytowania tematu, może ty to zrobisz chyba nie muszę ci pisać jaki tam jest błąd.

Zainstalowałem ten program i moja główna pamięć telefonu jest podzielona na Data w którym jest 1049 MB  z czego dla aplikacji wolne jest 799 MB same aplikacje zajmują 250 mg i w tych aplikacjach jest system android i zajmuje on 20,2 MB, a druga to Storage card w którym jest 947 MB to razem wychodzi prawie 2 GB, a ja mam pamięć telefonu 4 GB i mam teraz pytanie w storage card znajdują się pliki takie jak .thumbdata3 i ten plik zajmuje 149 MB jest on w sekcji .thumbnails czy mogę bo usunąć ?

EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora - i możesz poprawić temat. Po raz ostatni też proszę o poprawienie błędów - w poście wyżej napisałem Ci jakich.

 

Jeśli chcesz usunąć pliki systemowe, to jak telefon ma działać? :slight_smile:

Przeczyść telefon jeszcze Clean Masterem. Pamięć thumbnails może być usunięta, ale chyba nie przez użytkownika.

Boże, przecież producent podaje wielkość NOMINALNĄ, od tego należy odjąć system, aplikacje systemowe, crap operatora i zostaje gdzieś w okolicach 1gb.

 

Najlepiej zrobić roota i powywalać co niepotrzebne, a cleanmastera to sobie darować bo robi jeszcze większy syf niż śmieci, które ma usunąć.

System (i aplikacje systemowe) jest raczej na wbudowanej pamięci, bo jak zmienisz kartę SD to będziesz kombinować jak zgrać cały system i bootloader na nową kartę? :slight_smile:

System ma wydzielone miejsce z tych 4 czy 8GB podanych przez producenta, później masz miejsce wydzielone na instalację aplikacji a na końcu na dane użytkownika(czyli gdzieś koło gigabajta)

 

System i bootloader nawet po zamianie pamięci zawsze zostaje na swoim miejscu, zamieniasz tylko pamięć na dane użytkownika(IntSD na ExtSD).

Na telefonie są wydzielone partycje na system, aplikacje, pliki, kernel itd…