W trybie spoczynku komputer się nagrzewa


(funbooster) #1

Witam

 

Czy ktoś może wie dlaczego po zablokowaniu konta (win+l), następnie kiedy ekran wygaśnie to dysk zaczyna być używany i od razu wentylatory chodzą głośniej?

 

Pozdrawiam


(LonngerM) #2

Być może masz ustawioną defragmentacje w czasie bezczynności lub inną tego typu operację. System wykorzystuje czas w którym nie pracujesz do porządku.


(bachus) #3

 

Dokładnie. Niektóre programy antywirusowe wtedy zaczynają pełne skanowanie, co czasem się wiąże w zaglądanie w “spakowanie” pliki.


(funbooster) #4

Prawdopodobnie mój problem jest związany z defragmentacją, bo używam antyvirusa domyślnego dla windows 8.1 czyli Defendera.

Chociaż dziwi mnie bo częstotliwość ma ustawioną na tygodniową, spróbuje to wyłączyć dam znać czy mój problem został rozwiązany.


(_tommy_) #5

Wyłącz defragmentację. To można robić “z palca”, nie trzeba mieć ustawionego przypomnienia.

Antywirusa z Win 8.1 zmień na innego, korzystałem z tego wytworu MS i nie byłem zadowolony, mimo, że lekki i szybki jest jednak nie jest skuteczny.


(funbooster) #6

Defraga wyłączyłem. Co do wytworu MS nadal używam i tak raz na miesiąc robią backup systemu(clonezilla) i skan systemu z avg rescue cd, ale z mojego doświadczenia wiem, ze musiałby się wydarzyć cud abym miał virusa w systemie.