W trybie spoczynku komputer się nagrzewa

Witam

 

Czy ktoś może wie dlaczego po zablokowaniu konta (win+l), następnie kiedy ekran wygaśnie to dysk zaczyna być używany i od razu wentylatory chodzą głośniej?

 

Pozdrawiam

Być może masz ustawioną defragmentacje w czasie bezczynności lub inną tego typu operację. System wykorzystuje czas w którym nie pracujesz do porządku.

 

Dokładnie. Niektóre programy antywirusowe wtedy zaczynają pełne skanowanie, co czasem się wiąże w zaglądanie w “spakowanie” pliki.

Prawdopodobnie mój problem jest związany z defragmentacją, bo używam antyvirusa domyślnego dla windows 8.1 czyli Defendera.

Chociaż dziwi mnie bo częstotliwość ma ustawioną na tygodniową, spróbuje to wyłączyć dam znać czy mój problem został rozwiązany.

Wyłącz defragmentację. To można robić “z palca”, nie trzeba mieć ustawionego przypomnienia.

Antywirusa z Win 8.1 zmień na innego, korzystałem z tego wytworu MS i nie byłem zadowolony, mimo, że lekki i szybki jest jednak nie jest skuteczny.

Defraga wyłączyłem. Co do wytworu MS nadal używam i tak raz na miesiąc robią backup systemu(clonezilla) i skan systemu z avg rescue cd, ale z mojego doświadczenia wiem, ze musiałby się wydarzyć cud abym miał virusa w systemie.