W ustawieniach systemu nie mam rozdzielczości 1366x768

W ustawieniach systemu nie mam 1366x768

Obraz na nowszym monitorze jest rozmazany.

Prawdopodobnie jak ustawie 1366x768 to monitor będzie wyświetlał piękny obraz. Tylko jak to ustawić, jak w ustawieniach nie mam takiej możliwości.

Mój sprzęt:

Windows XP

GeForce 7600GT

Proszę o pomoc.

zainstalowałeś sterowniki od grafiki?

jesli po instalacji sterów nie da rady, to program powerstrip da rade (tylko nie dawaj rozdzielczości ponad możliwości monitora bo możesz mieć problemy)

Sterowniki były wgrywane 4 lata temu w sklepie którym składali komputer.

Tak szczerze to nie wiem czy umie wgrać nowe sterowniki i nawet czy wiem jakie?

Jaki masz monitor? Ewentualnie podaj jaką natywną rozdzielczość on obsługuje. A co do sterowników dla twojej karty pobierz je ze strony NVIDIA:

http://www.nvidia.pl/object/winxp-296.1 … er-pl.html

Monitor: Sharp Aquos LC-19D1E

a jak je zainstalować?

od razu na stare czy pierw odinstalować stare?

Oprócz sterowników do karty o których mowa, zainstaluj sterowniki do monitora, z dostarczonej płytki CD/DVD, bądź pobierz sterowniki ze strony internetowej, podając model. Upewnij się co do bitowości systemu i sterowników, bo może wystąpić problem z kompatybilnością.

Do tego TV nie dawali żadnej płyty, a nic nie znalazłem na sharp.pl

Tu masz instrukcję obsługi i zajrzyj na stronę 39, opis zalecanych rozdzielczości dla PC. Jeśli chcesz mieć obraz wyraźniejszy podepnij pod HDMI.

Na pulpit PPM => Właściwości => Ustawienia => Rozdzielczość ekranu - zobacz jakie formaty masz obsługiwalne - lub zobacz w panelu sterowania nvidia.

Sterownik: http://www.nvidia.pl/object/winxp-296.1 … er-pl.html - pobierasz - klikasz instaluj - instalacja odbywa się automatycznie.

Choć najpierw osobiście bym zainstalowałbym troszkę starsze: http://www.nvidia.pl/object/winxp-260.9 … er-pl.html