W wersji pudełkowej Anthem brak płyty

Oglądając film Na yt natknąłem sie na informacje o porzuceniu wsparcia dla gry Anthem. Jednocześnie w tym samym filmie była mowa o tym jak ewoluował cena tej gry na przestrzeni lat. I tak z 200zł w dniu premiery do 1 dolara w amerykańskim sklepie. U nas w Polsce gra miała być sprzedawana za 30 zł.
Postanowiłem zbadać temat i tak najtańszy klucz do platformy origin znalazłem za 77zł
Jednak znalazłem wersje pudełkową w media ekspert za 27 zł. Zamówiłem przyszło pudełko było zafoliowane wyglądało na nowe otwieram są 2 kartki jedna ulotka i oczywiście karta z kluczem
Nie mam jednak płyty. Czy taki stan rzeczy uprawnia do reklamacji?

To jeszcze nie byłeś w Media Expert, nie dzwoniłeś?

Raczej nie zwłaszcza jak pudełko jest bez klikacza.

Poza tym pewnie taki model dystrybucji lepszy jak masz nielimitowany internet (np. po kablu/radiowy).

Zapomniałem napisać że klucz który dostałem w pudełku działą to znaczy aktywowało mi gre ale zastanawia mnie więc poco pudełko skoro defakto dostałem tylko kartke z kluczem w ładnym plastikowym pudełku

Nie. Kupujesz licencję na korzystanie z gry, a nie grę jako taką. Brak fizycznego nośnika to coraz częstsza praktyka i wcale mnie nie dziwi. Gry wydawane są w takiej formie, że na premierę dostają często patch wielkości samej gry, więc instalacja z płyty nie ma sensu, bo tylko podwaja czas potrzebny do uruchomienia. Instalacja z płyty nie ma sensu też ze względu na prędkość (mało kto posiada w domu internet wolniejszy niż te 20-40Mb, a często odczyt dvd nawet tylu nie dobija). Przy rozmiarach dzisiejszych gier to już nawet sobie tego nie wyobrażam, nawet kilka bluray byłoby potrzebnych, a dvd (nawet dwuwarstwowych) kilkanaście :wink:

edit. bo opublikowałeś post którego nie widziałem.
Jeśli aktywowałeś klucz to zaakceptowałeś eula i wszystkie regulaminy, więc licencja jest wykorzystana - już nie zwrócisz.
Pudełko jest ze względów marketingowych. Po pierwsze są jeszcze ludzie, którzy trzymają takie rzeczy na półce, ale chyba ważniejsze, że trochę głupio sprzedawać w markecie zdrapkę za 200zł, albo ustawić z nich pryzmę na środku hali :wink:

1 polubienie

Mogli dać na płycie instalator origin Mogło się przecież zdarzyć że byłaby to 1 Moja gra na tą platformę

Nie, na pudełku z przodu wyraźnie jest napisane “Gra do pobrania. Opakowanie nie zawiera płyty”.
Po prostu nie doczytałeś co kupujesz.

Przyznaje że przeczytałem tylko cene i że jest polska wersja językowa(napisy)

Zastanawia mnie tylko po co kupować teraz grę, która niedługo zostanie porzucona?

Może dla gry w trybie offline.

Której nie ma, bo ten tytuł musi się połączyć z serwerami by w ogóle odpalić :slight_smile:

Może już doczytał, że uruchomi ktoś serwery fanowskie i udostępni patch zmieniający ścieżki w plikach gry.

Albo chce posiedzieć ostatnie 10 minut z osobami aż odłączą serwery.

Z tego co piszą serwery gry będą działać nie będzie dodawana tylko nowa zawartość.
Oczywiście raczej komunikatu o zamknięciu serwerów należy sie spodziewać jednak narazie takiej informacji niema

Serwery będą wyłączone, a jak ktoś zrobi to poza wiedzą EA, to wiesz co ta korporacja zrobi.