W10 - kopiowanie 2 plików o takich samych nazwach (film+napisy), aby układały się obok siebie

hej,
może pytanie trywialne ale nie potrafię znaleźć tego w opcjach. Jak wyszukuję napisy i kopiuję taką nazwę dla pliku z napisami jak dla filmu, potem wrzucam do folderu to plik z napisami ląduje na samym dole. Potem trzeba kliknąć F5, aby wyświetlił się pod plikiem wideo. W Windows 7 jak kopiuje napisy to od razu wrzuca się pod plikiem wideo. Czy to jest kwestia ustawienia sortowania?

Wybierz „sortuj według…” potem według nazwy. Zapisz ustawienia folderów.

kiedyś był subeditplayer.
smplayer, takie z Linuxa, świetnie działa na windows. Sam wyszuka.
Inna sprawa, że teraz są kontenery MP4. I w nich są zawarte napisy. czasami w wielu językach.
W przypadku zewnętrznych, trzeba pokazać palcem. Typu menu-napisy-ścieżka - i te.
W programie, który używasz przeczytaj jak przełączać język.

mylisz temat, nie o to mu chodziło, nie o napisy w filmie tylko pliki video i pliki z napisami

Poiczytaj najpierw o kontenerach MP4, i co tam można .
I nie napasał jakiego programu używa, dlatego uogólniłem.

On chce „naprawić” eksplorator/menadżer plików.

To tak jakby Dolphin, Nautilus lub Nemo rzucało plikami w trybie sortowania „miota nim jak szatan” ≈ sortuj po dacie pliku i jak bardzo różne to niech będą daleko od siebie.

Datę dla obu też można podmienić w np. Bulk File Changer:

https://www.nirsoft.net/utils/bulk_file_changer.html

CLI dla GNU/Linux:
https://www.thegeekstuff.com/2012/11/linux-touch-command/

Raczej nic z tym nie zrobisz. Dodawany do folderu plik ląduje na dole. Dopiero po odświeżeniu lista ulega sortowaniu. Możesz spróbować jakiegoś innego managera plików. Może jeden z nich będzie zachowywał się tak, że nowo dodany plik ulegnie od razu sortowaniu

No właśnie na innym kompie z win 7 (poprawka) po ustawieniu na „lista” lub „szczegóły” plik z napisami laduje po skopiowaniu od razu pod plikiem wideo.

Robilem eksperymenty, sortowało mi się automatycznie gdy wybierałem widok folderu jako „obrazy” - do czasu aż przestało się sortować. Nie ma w tym logiki na moje oko.