W10 Po usunieciu folderu windows.old komp się nie włącza

(FRESHH) #1

Problem taki ze usunąłem programem ccleaner większość zawartości folderu windows.old i dane prefetch (stare) i chyba tyle. Gdy już skończył pracę ccleaner nie mogłem żadnego programu uruchomić (nic) bo pisało że nie udało się włączyć. No to chciałem zrestartować komputer i wszystko dobrze na początku jak zawsze tylko ze po tym wstępnym jakby ładowaniu systemu (przed “Zapraszaniem”) jest czarny ekran i jakieś 2 sekundy i tylko mrygnie znaczek Windowsa i tyle i czarno. Nic nie moge zrobić nawet myszki nie ma. Ctrl + alt + del też nie działa. Jakby ktoś nie zrozumiał to mam filmik jak się zachowuje komputer i mogę podesłać. Z góry dziękuję za pomoc jeśli da się coś z tym zrobić.

(prz3m3k84) #2

Wątpię by była to wina usunięcia folderu Windows.old.  Wydaje mi się, że po prostu CCleaner pozwolił sobie na zbyt dużo i usunął jakieś newralgiczne pliki, bądź ustawienia systemowe. Nie bez kozery było wspomniane, że CC potrafi uszkodzić Win 10. IMO najbezpieczniej i najlepiej jest używać tylko oczyszczarki systemowej.
Co możesz zrobić? Chyba najszybszym i najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie systemu na czysto i nie używanie CCleanera, zwłaszcza przy ustawieniach niestandardowych.

(kokoxD) #3

Ja bym jeszcze spróbował opcji naprawy z poziomu płytki z windows 10. Może ona da rade.

(FRESHH) #4

W jaki sposób to zrobić?

Aa płytki w sensie płyty xd? 

(kokoxD) #5

Tak dokładnie. Kliknij napraw komputer w tym momencie zainstaluj.jpg

(FRESHH) #6

Tylko ze ja nie mam płyty.

(Cedar) #7

To sobie ściągnij obraz płyty ze strony Microsoftu jest legalnie dostępna dla każdego i całkowicie za darmo.

Kliknij “Pobierz narzędzie” https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

(kokoxD) #8

Pobierz windowsa 10 za pomocą tego narzędzia.

I nagraj go na pendrive za pomocą tego programu

@Cedar z tego względu ,że ja zawsze pobierałem iso, windowsy 10 wgrywam dosyć często a i pamięci przenośnej potrzebuje. A nie polecę czegoś czego nie znam. Jeśli go testowałeś i mówisz ,że działa dobrze to ok. Nie pisze kolejnego posta by nie zaśmiecać.

(Cedar) #9

Po co używać drugiego programu, skoro ten pierwszy tworzy piękne startowe peny?

(FRESHH) #10

Ale mi się nawet pulpit nie pojawia…

(Cedar) #11

To pobierz na innym komputerze.

(kokoxD) #12

Nie da rady znaleźć jakiegoś komputera od kolegi , koleżanki? Możesz jeszcze spróbować trybu awaryjnego. Ale wątpię by to coś dało.

(FRESHH) #13

Spróbuję może tego trybu tylko powiedz jak to zrobić bo w a W10 inaczej się uruchamiają 

Ale mi się pulpit nie pojawia mam czarny ekran. Na starcie samym mogę kliknąć F2 i pojawi się takie okno mam nadzieję że wiesz o co chodzi ale tam nie wiele chyba można zdziałać.

(kokoxD) #14

Próbuj F4 lub 4 podczas startu.

(FRESHH) #15

A no klikalem “recorvery” chyba jakoś tak no to tylko komp się uruchomi ponownie…

Dobra kliknąłem 4 i mam okienko odezwę się jak coś się uda zrobić.