W10 Po usunieciu folderu windows.old komp się nie włącza

Problem taki ze usunąłem programem ccleaner większość zawartości folderu windows.old i dane prefetch (stare) i chyba tyle. Gdy już skończył pracę ccleaner nie mogłem żadnego programu uruchomić (nic) bo pisało że nie udało się włączyć. No to chciałem zrestartować komputer i wszystko dobrze na początku jak zawsze tylko ze po tym wstępnym jakby ładowaniu systemu (przed “Zapraszaniem”) jest czarny ekran i jakieś 2 sekundy i tylko mrygnie znaczek Windowsa i tyle i czarno. Nic nie moge zrobić nawet myszki nie ma. Ctrl + alt + del też nie działa. Jakby ktoś nie zrozumiał to mam filmik jak się zachowuje komputer i mogę podesłać. Z góry dziękuję za pomoc jeśli da się coś z tym zrobić.

Wątpię by była to wina usunięcia folderu Windows.old.  Wydaje mi się, że po prostu CCleaner pozwolił sobie na zbyt dużo i usunął jakieś newralgiczne pliki, bądź ustawienia systemowe. Nie bez kozery było wspomniane, że CC potrafi uszkodzić Win 10. IMO najbezpieczniej i najlepiej jest używać tylko oczyszczarki systemowej.
Co możesz zrobić? Chyba najszybszym i najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie systemu na czysto i nie używanie CCleanera, zwłaszcza przy ustawieniach niestandardowych.
 

Ja bym jeszcze spróbował opcji naprawy z poziomu płytki z windows 10. Może ona da rade.

W jaki sposób to zrobić?

Aa płytki w sensie płyty xd? 

Tak dokładnie. Kliknij napraw komputer w tym momencie zainstaluj.jpg

Tylko ze ja nie mam płyty.

To sobie ściągnij obraz płyty ze strony Microsoftu jest legalnie dostępna dla każdego i całkowicie za darmo.

Kliknij “Pobierz narzędzie” https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Pobierz windowsa 10 za pomocą tego narzędzia.

I nagraj go na pendrive za pomocą tego programu

 

@Cedar z tego względu ,że ja zawsze pobierałem iso, windowsy 10 wgrywam dosyć często a i pamięci przenośnej potrzebuje. A nie polecę czegoś czego nie znam. Jeśli go testowałeś i mówisz ,że działa dobrze to ok. Nie pisze kolejnego posta by nie zaśmiecać.

Po co używać drugiego programu, skoro ten pierwszy tworzy piękne startowe peny?

Ale mi się nawet pulpit nie pojawia…

To pobierz na innym komputerze.

Nie da rady znaleźć jakiegoś komputera od kolegi , koleżanki? Możesz jeszcze spróbować trybu awaryjnego. Ale wątpię by to coś dało.

Spróbuję może tego trybu tylko powiedz jak to zrobić bo w a W10 inaczej się uruchamiają 

Ale mi się pulpit nie pojawia mam czarny ekran. Na starcie samym mogę kliknąć F2 i pojawi się takie okno mam nadzieję że wiesz o co chodzi ale tam nie wiele chyba można zdziałać.

Próbuj F4 lub 4 podczas startu.

A no klikalem “recorvery” chyba jakoś tak no to tylko komp się uruchomi ponownie…

Dobra kliknąłem 4 i mam okienko odezwę się jak coś się uda zrobić.