W10 Pro do W10 Home - downgrade

hej,
wiem, że możecie pomyśleć że to głupota ale z pewnych względów chciałbym dokonać downgrade’u z W10 PRO do Home. Posiadam oryginalny klucz tylko do PRO. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy przy ponownej instalacji wpisanie mojego klucza PRO przy wyborze wersji home zadziała?

Nie zadziała. Po wpisaniu klucza zainstaluje Ci wersję Pro, a jeśli zainstalujesz Home pomijając klucz, będziesz mieć nieaktywowanego Home. Natomiast jeśli spróbujesz aktywować Home kluczem z Pro, zrobi Ci upgrade do Pro.

1 polubienie

Musisz kupić nową licencję. Trochę to bez sensu, bo w praktyce Pro rożni się możliwością pracy w domenie, funkcją Hyper-V oraz szyfrowaniem. Co takiego złego w Pro znalazłeś, że się wystraszyłeś?

1 polubienie

Generalnie problem był taki, że pro okrutnie zmulał. Rekomendacja resellera była taka by spróbować home (ale też nie miałem jak). Skończyło się na formacie. I po formatowaniu, i instalacji na nowo PRO… jest okej -.- tzn system teraz działa płynnie, a wcześniej zachowywał sie jakby brakowało mu ramu (cięcia nawet przy wyłączonych efektach).

Wiem, że specsy pro i home pewnie są podobne/takie same. Ale totalna bezsilność w tym wypadku zaskutkowała tym, że resellera posłuchałem -.-

Jasne, system zamula to kup sobie nowy klucz, bardzo wygodne :slight_smile:
Windows zamula po jakimś czasie nawet na SSD, niestety taki urok tego systemu.