[w10, Ubuntu] No-IP + serwer Xampp

Cel: Chcę aby z zewnątrz była widoczna moja strona lokalna z xampp. Początkowo chcę sprawdzić na w10 w XAMPP, niemniej docelowo strona będzie na Ubuntu.

Ruter.

A. Dodałem na ruterze E5330Bs-2 przekierowanie w serwerz wirtualnym jak poniżej.

|Nazwa | Port WAN | Adres IP LAN | Port LAN | Protokół | Stan sieci |
|web | 80 | 192.168.8.100 | 80 | TCP/UDP | WŁĄCZ |

Adres 192.168.8.100 to stałe IP mego komputera.

B. Ustawienia DMZ - Włączyłem je dla 192.168.8.100.

W10:

  1. Założyłem konto na no-ip, utworzyłem hosta - np. costam.ddns.com
  2. Zainstalowałem program DUC na w10, połączylem się z hostem.
  3. Wyłączyłem zaporę sieciową.
  4. Zainstalowałem XAMPP, wlączyłem apache2 - działa lokalnie.

Wyniki.

i.Nazwa costam.ddns.com wskazuje na mój zewn. IP.
ii. Podczas pingowania otrzymuję komunikat, że host jest nieosiąglny.
iii. Nie mogę z zewnątrz mieć dostępu do mojej strony www.

Będę wdzięczny za wskazówki :slight_smile:

  1. Masz publiczne IP?
  2. Dodawanie swojego komputera do DMZ i jeszcze wyłączenie zapory to przepis na katastrofę.
    Przekieruj tylko wymagany port.

@anon42271672 - mam Internet od Orange za pomocą MiFi… Nie wiem jak sprawdzić jakie IP ma router, niemniej myślę, że mam zewn. dynamiczne IP.

Proszę o instrukcję krok po kroku.

Dzięki :slight_smile:

Raczej mało prawdopodobne jest, abyś miał w ogóle publiczne IP i jeszcze pewnie jesteś za podwójnym NAT.

Możesz sprawdzić na tym MiFi jaki masz adres na interfejsie WAN. Pewnie będzie to interfejs PPPoE.

Stawianie takich usług na komputerze domowym nie jest dobrym rozwiązaniem, chociażby ze względu na bezpieczeństwo i koszty. To już lepiej kupić sobie chociażby jakiś tani VPS, a pod jedną stronę to raczej hosting lepiej się sprawdzić.

@roobal, nawet sobie sprawy nie zdawałem, że jest jeszcze adres WAN - szukałem w ustawieniach MiFI i .pytałem wujka google, niemniej nie znalazłem metody aby go określić.

Zdaje sobie sprawę, że prostsze i bezpieczniejsze byłoby rozwiązanie z VPSem, niemniej chcę potrzebuję sporadycznie zrobić coś wewnątrz mojej sieci.

Proszę o propozycje jak to ugryźć bez VPSa, zgodnie z tematem.

Dzięki :slight_smile:

MiFi, czyli jak rozumiem LTE.
Bez wykupienia usługi “Orange VPN” czyli tak naprawdę publicznego IP nic dalej nie zrobisz.