[w10] [Zdalny pulpit] Podłączenie kilku użytkowników jednocześnie

OS: host - Windows 10, klient - Windows 10
Program: Pulpit zdalny
Cel: podłączenie kilku użytkowków jednocześnie do komputera z Windows 10. Użytkownicy logują się wykorzystując poświadczenia z Active Directory. Nie chcę używać innego oprogramowania typu VNC.

Stan obecny: host wylogowje podłączonego użytkownika.

Nie da się. Windows 10 dla rdp obsługuje tylko 1 użytkownika

Albo możesz skorzystać z VNC albo zainstalować windows server 20xx

[Edit]
Znalazłem coś takiego jak RDP Wrapper, który teoretycznie na to pozwala ale czy zadziała nie wiem, wpsarcie dla takich programów jest kiepskie i każda aktualizacja windowsa może sprawić, że nie będzie działać.

1 polubienie

Są programy które potrafią lekko zmodyfikować zdalny pulpit (np. rdpwarp jak kolega pisał wcześniej). Ale oprócz tego że Windows 10 i jago aktualizację żyją swoim życiem i każda większa będzie wymagała ponownego użycia programu to jeszcze dochodzi kwestia licencji. Naciąganie to tutaj chyba będzie dosyć łagodne określenie. Zresztą Windows Server obsługuje tylko dwa połączenie bez dodatkowych licencji (koszt jednej to kilkaset PLN)

1 polubienie

Nie da się.

Tzn. być może używając jakichś dodatkowych narzędzi podłączysz więcej użytkowników.
Ale raczej nie będzie to działać stabilnie, i jak wyżej licencja nie pozwala na takie coś.

1 polubienie