W32/Jeefo. Duuuży problem

(Maly4x) #1

Witajcie!

Już od dłuższego czasu Jeefo ( chyba ) siedzi w moim komputerze, ale teraz dopiero zaczęło mi naprawde przeszkadzać. To co znalazłem na guglach nie działa, czyli wpisać w cmd.exe komendy czy skasować svchost.exe ( owego pliku nawet nie mam ) . Wcześniej antywirusa nie używałem, a gdy teraz chciałem zainstalować ( avast! oraz AntiVir ) po instalacji czy w ciągu jej pisało, że pliki .exe zostały zainfekowane i program nie jest zdolny do działania. Nie wiem, może to jakiś inny wirus, ale pomóżcie!

Pozdro!:slight_smile:

(Dmirecki) #2

Jeefo to wirus infekujący wszystkie exe w kompie.

To masz dwa dezynfekatory na Jeefo: jeefogui.com, szczepionka GData.

Potem skanujesz jakimś skanerem Online lub coś z płytki (wszystko, co znajdzie wywalaj, nawet jeśli będą to programy, potem zainstalujesz jeszcze raz) i dajesz log z ComboFix

(Maly4x) #3

Dezynfekator jeefogui.com nic nie wykrył, a strona wirusy.antivirenkit.pl mi nie działa. Teraz spróbuje przeskanować skanerem online, zobaczymy co wyjdzie. Pozdro.

(huber2t) #4

Tak przeskanuj i daj logi z Combofix

(Maly4x) #5

Przeskanowałem komputer, ok. 3000 plików narażonych czy coś takiego ( nie zarażonych ani zainfekowanych ), powywalało dużo plików że ComboFix nie działa ( nie znaleziono pliku regedit.exe ). Chyba mi pozostał tylko reinstall Windy.

Temat do zamknięcia.