W32/Virut.U - Zarażone pliki antywirusa i explorer.exe

Witam!

Mam problem z tym wirusem:W32/Virut.U. Prawdopodobnie pochodzi on z pendrive który niby był uszkodzony i miałem go sprawdzić. Przed chwilą Avira wywaliła mi błąd że w pliku explorer.exe jest wy syf. Podstawowe logi podam jutro lecz kiedyś miałem podobną akcje i combofix powywalał pliki systemowe i winda już nie wstała. Da się jeszcze uratować system? Pech sprawił że uszkodziłem swoją Oem’ową płytę z windowsem i nie mam jak sformatować :expressionless: I btw. na swoim laptopie kilka razy przeinstalowywałem system,dziś przy aktywacji wywalił błąd że przekroczono liczbę aktywacji i pisze żeby skontaktować się z Microsoftem w celu uzyskania nowego CD-Keya. Wystarczy tylko zadzwonić i podać im stary serial a podadzą mi nowy?

Tak starczy, że tam zadzwonisz i aktywacja systemu się skończy - tzw. aktywacja telefoniczna.

Co do samej infekcji to w przypadku Viruta zaleca się sformatowanie wszystkich dysków/partycji gdzie były pliki wykonywalne .exe (ale nie tylko - także: jpg, html, pdf) ponieważ Virut zaraża je swoim kodem i potem jak uruchomisz taki plik znów Virut infekuje ci system…

Co prawda można się bawić ale jest to dość czasochłonne…

Więcej możesz przeczytać tutaj: http://helpc.eu/usuwanie-virut-a-t1674.html

Pełny format dla mnie odpada :expressionless: Mam materiał swojej kapeli na dysku i nie mam tego gdzie przerzucić(14-16gb plików w .wav i .ogg),ale w poprzednim artykule pisze ze Virut zaraża .exe, .jpg, .doc, .pdf i .html ale nie zaraża plików dźwiękowych więc mógłbym zostawić je na osobnej partycji i pominąć jej formatowanie?

Avira skanowała w nocy i przeniosła do kwarantanny te pliki: http://img693.imageshack.us/g/wir3t.jpg/ . Jak widać zostały już zainfekowane pliki systemu. Przeskanuje jeszcze system Eset Online Scanner i dam logi z hijackthis.

Edit: Hijack http://www.wklej.org/id/289971/ Eset:http://img230.imageshack.us/i/wir5.jpg/

I jeszcze jedno pytanie: jak pobiorę obraz dysku instalacyjnego i wpisze legalny cdkey to wtedy normalnie przejdę aktywacje i będzie legalnie?