W660i-Nie działa wyświetlacz lub są dziwne efekty


(Piter9713) #1

Witam!

Mój 2 telefon - SE W660i zachorował na wyświetlacz. Mianowicie: czasem w ogóle jest czarny(podświetlenie jest, da się z fona korzystać) albo jest obraz skaczący, z dziwnymi żółtymi paskami czasem potrafi nawet cały telefon się zawiesić np. podczas uruchamiania Walkmana. Co to może być? Da się jakoś go wyleczyć domową metodą?

Zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e6e16c8d1a68ccf.html


(Dawiddek55) #2

hmmm może zmiana softu by pomogła-jeśli jest na gwarancji to daj go na gwarancje, jeśli nie napisz pomyślimy :slight_smile:


(Piter9713) #3

Sęk w tym, że nie wiem, czy się czepią stanu obudowy... :slight_smile: Byłem nad jeziorem no i troszki się nasypało piasku. Może dlatego???


(Dawiddek55) #4

hmm rozumiem że wcześniej nic z koma nie bylo dopiero bo wycieczce nad jezioro i kontaktem z piaskiem cos sie zaczelo psuć? Ew. otwórz go przeczyść dokładnie i dopiero oddaj na gwarancję-tylko skopiuj sobie kontakty na sim bo praktycznie zawsze bez znaczenia na wadę po naprawie wgrywają czysty soft, więc jak nie zrobisz kopii kontakty zginą...


(Kozza) #5

Ale się tu rozwodzicie. Taśma poszła jak nic, miałem już w SE takie objawy a co do piasku to zawsze się czepiają więc wyczyść porządnie


(Piter9713) #6

Przeczyściłem(szmatką z irchy) no i poprawa jest w tym, że głośnik lepiej gra. Nie przeczę - parę razy mi upadł, poocierał się. No i był noszony w kieszeni ze śrubami, magnesami i innym "ciężkim" sprzętem. Zauważyłem, że jeśli się go mocniej przyciśnie od strony słuchawki i antenki jednocześnie i w tym samym czasie naciśnie się klawisz to problem ustępuje. Ale jak przestaję naciskać to się znowu rąbie. Aha: zapomniałem dodać, że telefon już był na gwarancji na ten sam problem, sęk w tym, że był w 100 razy lepszym stanie. Tam też mi soft nowy wgrywali ale się zastanawiam, czy nie ma innej metody, bo musiałem znowu wszystko wgrywać a mam tego dużo. Może to jakiś vir albo coś w sofcie? Mam lekko ponad 200 gier zainstalowanych a telefon muli się jak ch..... A gdy próbuje usunąć to wyświetla mi się komunikat Operacja nie powiodła się.