[W7] Problem ze spadkami taktowania na AMD FX-6300

(Milosz1002) #1

Witam.
Od tygodni mam problem ze spadkami taktowania na procesorze. Moje podzespoły:
AMD FX-6300 3,5Ghz + SilentiumPC Spartan 3 LT HE
AMD Radeon R7 260
1x8GB 1866 DDR3 HyperX
Zasilacz CoolerMaster Thunder 500W
Dysk Seagate 1TB
Temperatury:

Możesz szerzej opisać wspomniane przez Ciebie spadki?
W jakich okolicznościach do tego dochodzi? Jakie temperatury mają podzespoły w chwili wspomnianych spadków?

P.S. Z uwagi na fakt, że korzystasz z nieoryginalnej (nieaktywowanej) kopii systemu Windows, możesz nie uzyskać zbyt wielu odpowiedzi na Twój problem.

(~MacG) #3

Nie może uzyskać żadnej. Odpowiadając łamiesz regulamin forum!

Ale na jakiej podstawie tak uważasz?
Może nie zdążył aktywować systemu na czas. Zdarza się? Zdarza. Ale czy jest to przestępstwo? Nie, nie jest.

Rozluźnij trochę plandekę na żuku - nie ma co się tak napinać :wink:
Ja sam niejednokrotnie korzystałem z nieaktywowanego systemu, bo super aplikacja Microsoftu do aktywacji zwracała ciąg błędów na serwerze, a nie miałem czasu siedzieć na słuchawce.

Peace!

(Milosz1002) #5

Spadki pojawiają się od włączenia PC. Na screenie widać temperatury w stanie spoczynku, podczas gry procesor i karta mają maksymalnie 50 stopni.

P.S. Jeżeli łamie regulamin to przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

(FadeMind) #6

Masz legalny system, ale zapomniałeś aktywować, czy jedziesz na lewym kluczu i rozwaliło ci status aktywacji WAT po ostatniej porcji aktualizacji?

Co do meritum sprawy: zaktualizuj sterowniki do chipsetu i sprawdź zasilacz.

(Milosz1002) #7

Formatowałem ostatnio kompa i jeszcze nie używałem klucza.

(FadeMind) #8

Jaki masz zasilacz?

(Milosz1002) #9

CoolerMaster Thunder 500W

(LORDEK) #10

No ale procesory FX, jak każdy procesor w stanie obniżonego zużycia zrzuca zegary - jest to normalne. To jest część planu oszczędzania energii. Wejdź w panel sterowania i w planie zasilania wybierz “wysoka wydajność”. W biosie można też wyłączyć wszelkie oszczędzania energii tj. automatyczną kontrolę zegarów.

Te lub podobne opcje ustawiamy na Disabled
AMD C1E Support – Disabled;
AMD C6 Support – Disabled;
AMD K8 Cool&Quiet control – Disabled;
AMD APM Master Mode – Disabled.

(Milosz1002) #11

Dzięki

(Lamerq2) #12

jeżeli podczas obciążenia np. grą zbija taktowania do 1.4Ghz i po chwili wraca to oznacza, że albo sekcja zasilania procesora się przegrzewa albo procesor, a jak nie jest używany to sam sobie zbije napięcie i taktowanie, żeby zaoszczędzić prąd i zmniejszyć temperatury (oczywiście jeżeli nie wyłączysz wszystkich trybów oszczędzania energii w bios.